“Me zhvendosjen e ambasadës amerikane në Jeruzalem, Presidenti Donald Trump ka përmbushur një profeci biblike”. Në këtë mënyrë e komentoi…
Venezuela mban zgjedhjet e parakoshme presidenciale të dielën, ndërsa 5.000 njerëz në ditë braktisin vendin, shumica prej të cilëve përmes…
Një avion i Sichuan Airlines (Airbus A319) u detyrua të kryejë një ulje ekstreme emergjente në Kinë, pasi një nga…
Bosnje-Hercegovina po përballet me vështirësi për shkak të fluksit, prej mijëra emigrantësh e refugjatësh, shumë prej të cilëve flenë nëpër…
Rruga e parë e elektrizuar në Suedi është e para në botë për të ngarkuar automjetet ndërsa vozisin së bashku,…
Fondacioni i filantropit Xhorxh Soros ka bërë të ditur se po mbyll zyrën e tij në Hungari, duke fajësuar për…
Facebook ka mbetur në qendër të vëmendjes për shkak të skandalit të Cambridge Analytica, për shkak të të cilit kompania…
Laila Anwar al-Ghandour, e vogla vetëm 8 muajshe është një ndër dhjetra viktimat që humbi jetën nga sulmi me gaz…
Llava që rrjedh nga të çarat gjigande në anët e vullkanit në shpërthim Kilauea, në Hauai, po kërcënon tani edhe…
jë ndërhyrje kirurgjikale urgjente, për Zonjën e Parë të Amerikës, Melania Trump. Gruaja e Presidentit Donald Trump u shtrua në…
Duke nisur nga 25 maji, shtetet e BE do të kenë një arsenal rregullash të reja për marrjen e kontrollit…
Sam Kean/ The Atlantic Arkivat Sekrete të Vatikanit janë një nga koleksionet më të mëdha historike në botë. Gjithashtu një…

Lajmet e fundit

Vdes biznesmeni i vajit, e zë poshtë zetori

Aktualitet

Vdes biznesmeni i vajit, e zë poshtë zetori

Një aksident me pasojë vdekjen e një personi është regjistruar në Patos. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 11:05, në fshatin Drenie, ku mjeti tip “Zetor”, me drejtues shtetasin  Beniamin Toro 39...

Superaksion në Itali, bllokohen 200 mln euro pasuri, iu përket 4 sipërmarrësve të lidhur me “Ndrangheta”

Aktualitet

Superaksion në Itali, bllokohen 200 mln euro pasuri, iu përket 4 sipërmarrësve të lidhur me “Ndrangheta”

Një operacion i gjerë i Guardia di Finanza-s dhe karabinierëve, i drejtuar nga Prokurori i Përgjithshëm Giovanni Bombardieri u zhvillua  në Rexhio Kalabria, ndërsa u sekuestruan pasuri të luajtshme dhe...

Borchardt shton rojet dhe mban larg gazetarët

Politikë

Borchardt shton rojet dhe mban larg gazetarët

Një ditë më parë u mësua se presidenti Ilir Meta e ka shpallur ‘non grata’ kreun e delegacionit të OSBE në Tiranë, Bernd Borchardt. Borchardt u pyet nga gazetarët mbrëmjen e...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!