Zeri i Amerikes: Zoti Clark, Kosova ende nuk ka ushtri të saj për shkak të mospajtimit të serbëve të Kosovës…
Me objektivin për ta shndërruar Kinën në një eko-qytetërim, autoritetet po punojnë që pyjet të mbulojnë afërsisht ¼ e vendit…
Tregjet europiane të energjisë dhe modeli i vjetër i shërbimeve është transformuar tërësisht pas revolucionit të burimeve të rinovueshme. Kjo…
SHBA ka vendosur sanksione të reja për një bankë iraniane dhe individë, njoftoi Departamenti i Thesarit. Në një deklaratë në…
Një fushatë kundër abortit në Romë, ka krijuar shumë polemika. Posterat anti-abort në rrugët e Romës  shkaktuan reagim të ashpër…
“Me zhvendosjen e ambasadës amerikane në Jeruzalem, Presidenti Donald Trump ka përmbushur një profeci biblike”. Në këtë mënyrë e komentoi…
Venezuela mban zgjedhjet e parakoshme presidenciale të dielën, ndërsa 5.000 njerëz në ditë braktisin vendin, shumica prej të cilëve përmes…
Një avion i Sichuan Airlines (Airbus A319) u detyrua të kryejë një ulje ekstreme emergjente në Kinë, pasi një nga…
Bosnje-Hercegovina po përballet me vështirësi për shkak të fluksit, prej mijëra emigrantësh e refugjatësh, shumë prej të cilëve flenë nëpër…
Rruga e parë e elektrizuar në Suedi është e para në botë për të ngarkuar automjetet ndërsa vozisin së bashku,…
Fondacioni i filantropit Xhorxh Soros ka bërë të ditur se po mbyll zyrën e tij në Hungari, duke fajësuar për…
Facebook ka mbetur në qendër të vëmendjes për shkak të skandalit të Cambridge Analytica, për shkak të të cilit kompania…

Lajmet e fundit

Tritoli në Gjirokastër, 10 të shoqëruar nga policia

Aktualitet

Tritoli në Gjirokastër, 10 të shoqëruar nga policia

Rreth 300 gr tritol shpërtheu mbrëmë në banesën e shtetasit Fadil Tola në fshatin Shtëpëz në Gjirokastër. Burime të në Policinë e Gjirokastrës thonë se deri më tani janë 10...

Shqipëria në një situatë të paprecedentë, por shkojmë drejt ...

Politikë

Shqipëria në një situatë të paprecedentë, por shkojmë drejt ...

Nga Fatmir Mediu Shqipëria është futur në një situatë të paprecedentë me tendencë për përplasje institucionale dhe kushtetuese me pasoja të mëdha dhe shumë të vështira për tu riparuar. Pa vënë asnjëherë...

Thatësira vdekjeprurëse në Afrikë lë miliona të uritur

Globi

Thatësira vdekjeprurëse në Afrikë lë miliona të uritur

Thatësira që po zgjat muaj të tërë po prek pjesën më të madhe të Afrikës së Jugut. Sipas Programit Botëror të Ushqimit, Afrika e Jugut ka pasë reshje normale në vetëm...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!