Të paktën 18 palestinezë në Gaza janë qëlluar për vdekje nga trupat izraelite, pas përleshjeve të përgjakshme që shpërthyen në…
Shtëpia e ministrit grek të Shtetit, Alekos Flamburaris u bë përsëri objekt i një atentati me bombë, dje në orët…
Dy avionë janë përplasur në aeroportin “Ataturk” në Stamboll është përfshirë nga një aksident ku dy avionë janë përplasur. Ngjarja…
715 mijë euro është shitur në ankand Lamborghini i bardhë që i ishte dhuruar Papa Franceskos. Të gjitha këto para…
Më 17 maj pritet të mbahet samiti  i Sofjes me përfaqësues të liderëve europianë dhe atyre të Ballkanit Perëndimor. Qëllimi…
Një modele britanike ëndërronte vazhdimisht për një karrierë në pasarela. Por më pas ndodhi diçka e tmerrshme... Ajo vendosi të…
Presidenti amerikan Donald Trump me politikën e tij të ashpër e ka ringjallur debatin politik mes Moskës dhe Berlinit. Me…
Ambasada Amerikane në Tiranë nëpërmjet një postimi në “Facebook” bëri me dije hapjen e Ambasadës Amerikane në Jeruzalem si dhe…
Mënyra e dhunshme e pagëzimit të një foshnje nhga një prift ortodoks grek ka shokuar përdoruesit e rrjeteve sociale pasi…
Pasi Donald Trump njohu Jerusalemin si kryeqytet të Izraelit, klubi historik i futbollit ka ndryshuar emrin në nder të presidentit…
Tre shtetet më të varfra të Bashkimit Evropian, tani kanë marrë miratimin e eurozonës, pas përpjekjesh të gjata për të…
Tre kisha u sulmuan nga kamikazët në qytetin e dytë më të madh të Indonezisë, Surabaya ditën e dielë, ku…

Lajmet e fundit

Shqipëria në një situatë të paprecedentë, por shkojmë drejt ...

Politikë

Shqipëria në një situatë të paprecedentë, por shkojmë drejt ...

Nga Fatmir Mediu Shqipëria është futur në një situatë të paprecedentë me tendencë për përplasje institucionale dhe kushtetuese me pasoja të mëdha dhe shumë të vështira për tu riparuar. Pa vënë asnjëherë...

Thatësira vdekjeprurëse në Afrikë lë miliona të uritur

Globi

Thatësira vdekjeprurëse në Afrikë lë miliona të uritur

Thatësira që po zgjat muaj të tërë po prek pjesën më të madhe të Afrikës së Jugut. Sipas Programit Botëror të Ushqimit, Afrika e Jugut ka pasë reshje normale në vetëm...

Gjirokastër, 68-vjeçari përfundon te Trauma pas sherrit me grushte

Aktualitet

Gjirokastër, 68-vjeçari përfundon te Trauma pas sherrit me grushte

Një 68-vjeçar nga Gjirokastra ka përfunduar në spitalin e Traumës pas një konflikti me një tjetër person. Ngjarja ka ndodhur në vendin e quajtur ish Agjensia e Udhëtarëve Gjirokastër, ku  shtetasi...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!