Agjencia e lajmeve “Reuters”, duke cituar rektorin e universitetit thotë se, personi që vrau katër akademikë turq në Eskisehir të…
Dënohet me 24 vite burg ish- presidentja e Koresë së Jugut, Park Geun-hye, pasi u shpall fajtore për “abuzim me…
Kryeministri i Pakistanit, Shahid Khaqan Abbasi, do të vizitojë Afganistanin të premten. Vizita është interpretuar si historike dhe është thënë…
Thuhet se qeni është miku më i mirë i njeriut, por një 27 vjeçar nga Kosova dhe nëna e tij…
Lorenz K. është në bankën e të akuzuarve në Vjenë, ndër të tjera, për nxitje të një akti terrorist dhe…
Një ngjarje tragjike që perfundoi me pesë anëtarë të së njëjtës familje të vrarë, bëri fajtor Myles Joyce, i cili…
Këngëtari i njohur grek Lefteris Pantazis ka rënë pre e një grabitjeje dhe dyshohet se autorët janë shqiptarë. Ngjarja ka…
Plot 70 vjet nga hyrja në fuqi, Plani Marshall është vlerësuar nga akademikë amerikanë dhe evropianë,, të cilët e kanë…
Deputeti David Lammy, i Partisë Laburiste në Britaninë e Madhe, ka deklaruar se bandat kriminale po rriten në vend. Ne…
Pas skandalit të të dhënave, Mark Zuckerberg këmbëngul se mbetet personi I duhur për të drejtuar rrjetin më të madh…
Kinemaja në Arabinë Saudite do të hapet më 18 prill - për herë të parë në më shumë se 35…

Lajmet e fundit

Tre të vrarë në Irak, vendi vazhdon të jetë në krizë

Globi

Tre të vrarë në Irak, vendi vazhdon të jetë në krizë

Në Bagdad forcat e sigurisë vranë të premten tre protestues dhe shpërndanë me forcë demonstruesit që mbanin të bllokuar portin kryesor të vendit pranë Basras. Forcat e sigurisë hapën zjarr dhe...

Nga cila ambasadë u kërcënua zëdhënësi i Ilir Metës

Politikë

Nga cila ambasadë u kërcënua zëdhënësi i Ilir Metës

Zbardhen të tjera detaje nga ngjarja e raportuar një ditë më parë fillimisht nga SYRI.net. Një bisedë telefonike mes zëdhënësit të Presidencës, Tedi Blushit dhe një zyrtari të ambasadës italiane...

Barça, kërkohet një zëvendësues për Suarez

Sport

Barça, kërkohet një zëvendësues për Suarez

Barcelona po përgatitet për të gjetur zëvendësuesin në një të ardhme jo shumë të largët të Luis Suarez. Uruguajani është një makineri golash por pak nga pak rendimenti i tij...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!