Facebook zbulon virusin që mund të ketë prekur deri në 6.8 milionë përdorues

Premte, 14 December 2018 18:49

Facebook thotë se ka zbuluar një virus që mund të kenë ndikuar në deri 6.8 milion njerëz që përdorën “Facebook login” duke i dhënë leje për aplikacionet e palëve të treta për të hyrë në brendësi të fotove.

Kompania tha në një blog se problemi është fiksuar, por që mund të ketë ndikuar deri në 1.500 aplikacione të ndërtuara nga 876 zhvillues.

Facebook tha se disa aplikacione të palëve të treta mund të kenë fituar akses në fotot më të gjera se zakonisht për 12 ditë në mes të 13 shtatorit deri më 25 shtator.

Ky virus është i fundit në një varg problemesh të privatësisë që gjigandi i teknologjisë zbuloi këtë vit, duke përfshirë skandalin masiv të të dhënave të Cambridge Analytica në prill dhe një shkelje të të dhënave prej gati 30 milion llogarive në tetor.

Aksionet e Facebook u ulën 1.3 për qind në 143.07 dollarë në tregtimin e hershëm të premten e 14 dhjetorit.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

U akuzua për përdhunim/ Lihet i lirë shefi i Policisë së Fushë-Arrëzit

Aktualitet

U akuzua për përdhunim/ Lihet i lirë shefi i Policisë së Fushë-Arrëzit

Shefi i stacionit të Policisë në Fushë- Arrëz, Izmir Duraku i arrestuar për përdhunim të një të miture jetime në 2015 e cila do denonconte një abuzim seksual është liruar. Në atë...

72 viktima në 24 orë/ Vijon trendi zbritës në Itali

Globi

72 viktima në 24 orë/ Vijon trendi zbritës në Itali

72 viktima nga koronavirusi jnë 24 orët e fundit. Këto janë të dhënat të publikuara pak më parë nga Mbrojtja Civile Italiane. Sa i përket rasteve të reja, sot u regjistruan edhe...

Reforma Zgjedhore/ Ish-deputetja: Rama nuk e do ndryshimin e sistemit, duhet një studim i thelluar

Politikë

Reforma Zgjedhore/ Ish-deputetja: Rama nuk e do ndryshimin e sistemit, duhet një studim i thelluar

Ish-deputetja e LSI-së Silva Caka e ftuar në Fax News foli ne lidhje me marrëveshjen për Refromën Zgjedhore, ku ndër të tjera foli edhe për ndryshimin e sistemit. Caka u shpreh...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!