'Mbi 300.000 dollarë të dhëna nga Rilindja në të zezë për të blerë FBI-në'

Tuesday, 24 Janar 2023 10:38

 

Nga Ylli Manjani

220 000 dullaro në dorë +80 000 dullaro te parkingu=300 000 dullaro të dhëna nga Rilindja në të zezë për të blerë FBI-në. Kaq flitet deri tani. Kush e di sa ka ende, se atë të arrestuarin atje e kemi prapë mik...


Dhe nuk është se s'e kanë blerë, me thënë të drejtën.

Na hapën barkun me deklarata "FBI ka thënë..."; "FBI po trajnon prokurorët..."; "FBI kështu... e FBI ashtu.." Nuk po flas këtu për deklaratat FBI-ste, bërë nga të rrjedhurit e njohur të ekraneve politike.

Dhe populli këtu i hëngri të tëra. Helbete FBI ka emër të madh.

Mirëpo ne e paskemi patur mik FBI-në. Madje edhe e paskemi tumllosë n'pare mikun e FBI-së. Dollarë të thata në dorë....

Tani ky SPAK-u do hetojë ndonjë gjë, apo ska kohë se po merret me kallëzimin e rremë të Ulsiut?!

Këtë radhë denoncimi nuk vjen nga Mother Jones (nana e Jones), po nga nana e punës...
---
P.S. Ku është Duçka e kush është Kuçka.

Kjo është çështja!

Modifikuar më Tuesday, 24 Janar 2023 17:10
Login to post comments

Lajmet e fundit

Indrit Hoxha:Nga Vora gati per 11 shkurt ora 12:00 ne shesh!

Politikë

Indrit Hoxha:Nga Vora gati per 11 shkurt ora 12:00 ne shesh!

Kandidati i dale nga primaret qe do te perfaqesoje PD per Bashkine e Vores Indrit Hoxha ka dale me nje thirrje ne rrjetet sociale ku fton qytetaret e Vores dhe te...

Berisha: Çfarë kërkesash bëri McGonigal për SPAK-un e partisë?

Politikë

Berisha: Çfarë kërkesash bëri McGonigal për SPAK-un e partisë?

Kryetari demokrat, Sali Berisha, deklaroi dje se agjenti i diskredituar i FBI, Charles McGonigal ka zhvilluar takime edhe në SPAK. “Këtu McGonigal është përdorur nga Edi Rama për qëllime nga më...

Zbërthehet pastruesja: Alda më kërkoi t'i ruaja paratë që vinin me çanta, vjedhjen e inskenova

Politikë

Zbërthehet pastruesja: Alda më kërkoi t'i ruaja paratë që vinin me çanta, vjedhjen e inskenova

Zbërthehet pastruesja Rozeta Dobi, pastruesja e arrestuar për vjedhjen e parave në shtëpinë e ish-zyrtares Alda Klosi. Gazetarja Klodiana Lala ka siguruar për “BalkanWeb” dëshminë e plotë të pastrueses, e...