Nga Basir Çollaku/ Edvin mo bir, si te kam. Je duke me lojtur nga fiqiri me keto marifete qe ben.…
Beogradi synon zhbërjen e rezultatit të luftës së NATO-s Nga Qemal SAKAJEVA/ Po ndodh çfarë nuk është besuar: Serbia bombardon…
Nga Tritan Shehu Mund te japesh plot shembuj per te konfirmuar pikerisht kete, faktin qe ne Rajonin tone politika e…
Nga Augustin Palokaj Një thënie të vjetër se “si është vendi bëhet kuvendi” në rastin e Kosovës duhet kthyer anasjelltas:…
Nga Lindita Metaliaj/ Të dashur miq! Varfëria është mjeti më i sigurt për t'i sunduar njerëzit. Kur njerëzit janë të…
Nga Beqir SINA “E ata që e hapin le ta bartin këtë”, ka thënë Daçiq,tre vjet më parë, duke ia…
Nga Ylli Manjani Zoti Aurel Plasari, na sjell në vemendje këto kohë delikate, studimin politik me titull “The dual state”…
Nga Harry Bajraktari Kohëve të fundit kur pritet të përfundojë dialogu mes Kosovës dhe Serbisë për normalizimin e marrëdhënieve në…
Nga Petrit Vasili Tirana është një e tërë. Tirana ka qenë dhe mbetet përfaqësuese e atyre standardeve shoqërore, intelektuale dhe…
Nga Uta Thofern (DW) Raportimet për një atentat të supozuar kundër kryetarit të shtetit Nicolas Maduro shtrojnë shumë pyetje. Vetëm…
Nga Tritan Shehu Çdo rritje e prezencës se NATO ne Shqipëri, është thellësisht e dëshiruar, stimuluar dhe mirëpritur nga ne;…
NGA Agron Gjekmarkaj Sa i përkorë është Taulant Balla. Deli djalë. Ta bësh dhëndër ta bësh. Gjithë të mirat i…

Lajmet e fundit

Çfarë do të ndodhte nëse tërmeti do ta kishte epiqendrën në Tiranë?/ Ja çfarë thotë inxhinieri i njohur

Aktualitet

Çfarë do të ndodhte nëse tërmeti do ta kishte epiqendrën në Tiranë?/ Ja çfarë thotë inxhinieri i njohur

I ftuar në programin “Historia ime” në Klan, ka qenë inxhinieri i njohur Arben Meçe, i cili ka treguar për problematikat e ndërtimeve që u evidentuan pas tërmetit. Sipas tij...

Tërmeti i 26 nëntorit, Kisha Orthodokse pa dallim besimi në ndihmë të personave në nevojë

Aktualitet

Tërmeti i 26 nëntorit, Kisha Orthodokse pa dallim besimi në ndihmë të personave në nevojë

Tërmeti i 26 nëntorit që kaluam, për të gjithë ne që ishim pranë epiqendrës apo edhe ne perimetrin e lëkundjeve shkatërruese të tij, ishte një provë e vështirë për ne...

Shqiptari theri gruan në shtëpi, procesi që po trondit Britaninë e Madhe

Aktualitet

Shqiptari theri gruan në shtëpi, procesi që po trondit Britaninë e Madhe

Një proces gjyqësor ky i dyshuar kryesor është një bashkëshort shqiptar po mbahet në Britaninë e Madhe, ku Fatos Xheta akuzohet se ka vrarë bashkëshorten e tij Safie Xheta. Fatos Xheta...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!