'Ta shporrim narkodiktatorin'/ Berisha thirrje shqiptarëve: Në 17:30 të gjithë në këmbë

E mërkurë, 20 May 2020 17:25

Rreth një orë para nisjes së protestës së rradhës së Aleancës për Mbrojtjen e Teatrit dhe qytetarëve, e mbështetur edhe nga opozita, ish kryeministri Sali Berisha i fton të gjithlë ti bashkangjiten.

Përmes një postimi në Facebook, Berisha fton shqiptarët që sot në ora 17:30 të ngrihen në këmbë kundër atij që ai e quan narkodikator.

 

"Shqiptarët sot ne ora 17:30 të gjithë në këmbë! Kundër Edvinit, vandalizmin e të cilit Europa e krahasoi me atë të Adolf Hitlerit dhe Enver Hoxhës!Ta shporrim ta shporrim narkodiktatorin!", shkruan Berisha në postimin e tij.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Rrezikojnë falimentimin!Rita Ora dhe Dua Lipa kërkojnë ndihmë

Lifestyle

Rrezikojnë falimentimin!Rita Ora dhe Dua Lipa kërkojnë ndihmë

Dy këngëtaret e famshme shqiptare, Dua Lipa dhe Rita Ora, u janë bashkuar kolegëve Ed Sheeran, The Rolling Stones, Sir Paul McCartney dhe 1.500 këngëtarëve të tjerë, për të nënshkruar...

Aksident në rrugën e Zall Bastarit në Tiranë, mjeti del nga rruga, ndërron jetë pasagjeri 24- vjeçar

Kronikë

Aksident në rrugën e Zall Bastarit në Tiranë, mjeti del nga rruga, ndërron jetë pasagjeri 24- vjeçar

  TIRANANjë aksident me vdekje ka ndodhur në rrugën e Zallbastarit në Tiranë teksa ka ndërruar jetë një pasagjer 24- vjeçar. Saktësisht, një mjet ka dalë nga rruga tek vendi I quajtur...

“Nuk më pëlqen fare kur …”- Zef Deda flet për aktrimin e djalit të tij Julian Deda dhe humorin në vendin tonë: S’janë të aftë të shkruajnë një batutë

Aktualitet

“Nuk më pëlqen fare kur …”- Zef Deda flet për aktrimin e djalit të tij Julian Deda dhe humorin në vendin tonë: S’janë të aftë të shkruajnë një batutë

  Aktori i mirënjohur Zef Deda ka folur hapur për mënyrën e aktrimit të artistëve të rinj sot. Ai është shprehur se sot aktorët nuk bëjnë për të qeshur pasi libretisti që...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!