Nënkryetari i Partisë Demokratike, Edi Paloka ka lëshuar akuza për luksin e jetesës së qeveritarëve duke marrë shkas nga…
  Drejtuesi politik i LSI në qarkun e Beratit, Ardit Çela ka publikuar në profilin e tij në Facebook foto…
  Gjermania regjistroi 465 vdekje nga COVID-19, gjatë 24 orëve të fundit, tha Instituti për sëmundjet infektive, Robert Koch. Të…
Presidenti Ilir Meta ka marrë pjesë në promovimin e librit të imamit të xhamisë së Golemit, Gëzim Abdishahi, “Atdheu në…
  Demokrati Genc Pollo, përmes një statusi në Facebook ka ironizuar darkën shumë të komentuar të dy ditëve të fundit…
  Aksi rrugor në dalje të fshatit Borsh nuk i ka rezistuar shirave të dendur të ditëve të fundi dhe…
  Brisida Shehaj, nënkryetare e LSI-së për Tiranën, ka komentuar fotot dhe videot e ministrave të qeverisë ”Rama”, që shfaqen…
- Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi ka vizituar tokat bujqësore të përmbytura të Laçit. Kryemadhi thotë se gjithë këtë situatë…
  Lëvizja Socialiste për Integrim denoncon një skandal me rindërtimin, që sipas kësaj force politike, ka ndodhur në Shijak. Përmes…
  Kreu i PD, Lulzim Basha ka vizituar Shkodrën e cila ndodhet në ditë të vështira për shkak të përmbytjeve…
  Një qytetar i Shkodrës ka deklaruar përpara kryeopozitarit Lulzim Basha dhe kryebashkiakes Voltana Ademi se përmbytjet nuk vijnë nga…

Lajmet e fundit

Përparim Spahiu: Kjo qeveri nuk ka asnjë plan konkret për të ndaluar rrjedhjen e trurit nga vendi

Politikë

Përparim Spahiu: Kjo qeveri nuk ka asnjë plan konkret për të ndaluar rrjedhjen e trurit nga vendi

  Ish-deputeti i LSI-së, Përparim Spahiu thotë se shpopullimi i vendit është një plagë sociale dhe problemi më i madh është largimi i mjekëve dhe infermierëve, sidomos në këtë kohë pandmie. Në...

Kërpaçi:4 vitet e Ramës me timonin vetëm, thelluan papunësinë. Prioriteti numër 1 i LSI në qeverisje, hapja e vendeve të reja të punës

Politikë

Kërpaçi:4 vitet e Ramës me timonin vetëm, thelluan papunësinë. Prioriteti numër 1 i LSI në qeverisje, hapja e vendeve të reja të punës

  Kryetarja e LRI-së Floida Kërpaçi flet në një intervistë për gazetën “standard” mbi zhvillimet e fundit politiko-sociale në vend. E angazhuar nga LSI në Tiranë, Kërpaçi theksoi se qytetarët e...

I bëjmë thirrje prokurorisë për fillimin e hetimeve për veprën penale të " Shpërdorimit të detyrës".

Politikë

I bëjmë thirrje prokurorisë për fillimin e hetimeve për veprën penale të " Shpërdorimit të detyrës".

Nga Vojo Bregu Me sa duket, kryetari i pazgjedhur i bashkisë Vorë, i ka shkuar deri në fund planit rilindas, për shndërrimin e bashkisë në një koshere elektorale. Në kundërshtim me...