Tri anëtaret e Gjykatës Kushtetuese, Elsa Toska, Marsida Xhaferllari dhe Fiona Papajorgji, u betuan përpara Presidentit. Disa orë pasi Arta…
I ftuar në Abc News, ish kryeministri Sali Berisha e ka cilësuar një akt të paprecedentë dhe jashtë çdo standarti…
Anëtarja më e re e Gjykatës Kushtetuese, Elsa Toska, është betuar përpara Presidentit të Republikës. Ky është plotësimi i vakancës…
Pas vendimit të Gjykatës Administrative për mos pranuar padinë e Rektoratit dhe Dekanatit ndaj VKM-së që i merr Kopshtin Botanik…
Pas Elsa Toskës, përpara presidentit është betuar edhe Marsida Xhaferllari si anëtare e Gjykatës Kushtetuese. NJOFTIMI Në Institucionin e Kreut…
Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi vijon vizitën dhe takimet e saj në Shtetet e Bashkuara. Së fundmi, Kryemadhi është takuar…
Socialistët e kundërshtojnë kandidaturën e Marsida Xhaferllarit për gjyqtare kushtetuese, jo duke i bërë vërejtje profesionale, por ngaqë sipas tyre…
Një shqiptar ka rënë në prangat e policisë italiane pasi në garazhin në pronësi të tij u kapën 72 kg…
Thellohet kaosi me emërimet në Gjykatën kushtetuese, e kthyer në një mollë sherri, mes Presidentit të Republikës Ilir Meta dhe…
Këshilli i Lartë i Prokurorisë zyrtarizoi atë që ishte paralajmëruar: faktin që Olsian Çela do jetë kandidati i parë në…
Bashkimi Evropian u bëri thirrje të gjitha institucioneve shqiptare të përfshira që konflikti i interpretimit mbi përbërjen e Gjykatës Kushtetuese…
Nga Erisa Xhixho Dhe kur kjo bëhet nga juristë që pretendojnë të jenë anëtarë të Gjykatës Kushtetuese kjo është më…

Lajmet e fundit

Elona Guri: LSI ka një program të qartë dhe konkret për sipërmarrjen, punësimin dhe forcimin ekonomik të gruas

Politikë

Elona Guri: LSI ka një program të qartë dhe konkret për sipërmarrjen, punësimin dhe forcimin ekonomik të gruas

  Drejtuesja e LSI në Durrës, Elona Guri, thotë se pas 25 prillit, qeveria e re e do të jetë në përkrahje të sipërmarrjes, nuk do ta penalizojë apo ti rrijë...

Braimllari: Korça sot vuan monopolin e oligarkisë. Pas 25 Prillit, ka vetëm ndëshkim popullor

Politikë

Braimllari: Korça sot vuan monopolin e oligarkisë. Pas 25 Prillit, ka vetëm ndëshkim popullor

  Sekretari i Përgjithshëm i LSI-së Endrit Braimllari deklaron se sot Korça vuan monopolin e oligarkisë, duke theksuar se të rinjtë korçarë meritojnë vlerësim dhe përfaqësim. Sipas tij, pas 25 prillit ka...

Tabaku takime me biznesin e vogël në Tiranë, ja ankesat e tregtarëve për ish-deputeten e PD

Politikë

Tabaku takime me biznesin e vogël në Tiranë, ja ankesat e tregtarëve për ish-deputeten e PD

Ish –deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku, vijoi takimet me biznesin e vogël në Tiranë. “Tregu Elektrik” dhe “Lagjia e Tabakëve”, ishin ndalesat e rradhës, ku Tabaku dëgjoi problematikat e tregtarëve...