Kryetari i Grupit Parlamentar të Lëvizjes  Socialiste për Integrim, Petrit Vasili, duke qëndrimin skandaloz të Ramës dhe qeveritarëve të tij…
“Ka ardhur koha që kryeministri Edi Rama të largohet për t’i hapur rrugën integrimit evropian të Shqipërisë”. Ka qenë kjo…
Në një kohë kur kreu i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj po bërë marrëveshje me kompaninë “Fusha”, për të ndërtuar…
Ish-kryeministri Sali Berisha ishte i ftuar në Forumin ‘Crans Montana’, që është zhvilluar në Bruksel! Gjatë fjalës së tij përshëndetëse,…
Gjatë qëndrimit në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi vizitoi Qendrën “Open Gov…
Që Edi Rama është në një situatë të vështirë pas vendimit të Bashkimit Evropian për mos hapjen e negociatave kjo…
Për Edi Ramën qershori ka qenë një muaj me lajme të mira për të. Lajmi i parë që mori, ishte…
Kryeministri Edi Rama ka folur ditën e sotme për vendimin e vendeve të BE, të cilët i thanë “JO”, hapjes…
Ish-kryeministri Sali Berisha ka bërë një denoncim të fortë ditën e sotme, duke bërë me dije se pas sekuestrimit të…
Kreu i Grupit të LSI-së, Petrit Vasili ka reaguar për deklarata e kryeministrit Edi Rama, e cili vazhdon me të…
Një ditë pasi Kuvendi miratoi vetëm me votat e maxhorancës projekt-vendimin që i hap rrugë shembjes së Teatrit Kombëtar, ish-ministri…
Vendet e BE nuk i hapën negociatat me vendin tonë, edhe pse kryeministri Edi Rama kishte premtuar disa herë se…

Lajmet e fundit

Presidentja e KE i kërkon falje Italisë: BE është këtu për të ndihmuar, 100 miliardë euro për vendet më të goditura na COVID-19

Politikë

Presidentja e KE i kërkon falje Italisë: BE është këtu për të ndihmuar, 100 miliardë euro për vendet më të goditura na COVID-19

Presidentja e Komisionit Europian i ka kërkuar falje Italisë pasi jo të gjitha vendet e BE kanë menduar më parë për të ndihmuar vatrën e nxehtë të koronavirusit në kontinent. Italia...

Çifti i të moshuarve shërohet nga koronavirusi

Aktualitet

Çifti i të moshuarve shërohet nga koronavirusi

Një çift të moshuarish në Korçë kanë dalë nga spitali sepse kanë marrë veten pasi u infektuan me COVID-19.Lajmin e mirë e dha Drejtori i Spitalit të Korçës, Litian Broka...

‘Zoti P’/ Italiani 101-vjeçar që i mbijetoi Holokaustit, gripit Spanjoll dhe COVID-19?!

Globi

‘Zoti P’/ Italiani 101-vjeçar që i mbijetoi Holokaustit, gripit Spanjoll dhe COVID-19?!

Një burrë 101-vjeçar, i identifikuar si ‘Zoti P’ është liruar nga izolimi pasi u shërua nga COVID-19 në qytetin italian të Riminit. Ai është një i mbijetuar nga Lufta e...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!