Deputeti i Partisë Demokratike, Tritan Shehu, duke folur për çështjen e listës së barnave e ka akuzuar qeverinë se po…
Siç duket lufta për shembjen e Teatrit Kombëtar nuk do të ketë kurrë fund. Çështja e teatrit është risjellë edhe…
Partia Demokratike ka denoncuar me argumente të reja mbrojtjen që sipas saj po i bwhet Agron Xhafajt, të dënuar nga…
Ministri i shtetit për Çështje Evropiane në Ministrinë e Jashtme gjermane, Michael Roth do të vizitojë Tiranën përpara se të…
Deputeti i Partisë Demokratike, Oerd Bylykbashi, është shprehur se “ne e kemi thënë që në vitin 2015 se arkitektura e…
Rasti i bërë publik ditën e djeshme për dhunën ndaj gazetarit investigativ në QSUT ka nxitur reagimin e Partisë Demokratike…
Vetëm pak ditë pasi iu rezervua një pritje madhështore nga Sulltani i ri i Bosforit, Erdogan, Presidenti i Serbisë, Aleksandër…
LSI ka kërkuar sot abrogimin e menjëhershëm të nenit 491 "Për ekstradimet" në Kodin Penal. Deputeti i LSI-së Petrit Vasili…
Gazeta më e madhe holandeze, “De Telegraaf,” në një shkrim në lidhje me vizitën e delegacionit holandez në Tiranë shkruan…
Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani ka reaguar pas lirimit të Mark Frrokut. Përmes një postimi në “Facebook”, Manjani ironizon lirimin…
Kjo foto është shkrepur sot nga gazetari holandez me origjinë shqiptare Vincent Triest. Ai ka qënë në takim me kryeministrin…
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, do të shqyrtojë nesër projekt-vendimit, “për dhënien e mandatit të deputetit të Kuvendit të Shqipërisë kandidatit…

Lajmet e fundit

Rrezikojnë falimentimin!Rita Ora dhe Dua Lipa kërkojnë ndihmë

Lifestyle

Rrezikojnë falimentimin!Rita Ora dhe Dua Lipa kërkojnë ndihmë

Dy këngëtaret e famshme shqiptare, Dua Lipa dhe Rita Ora, u janë bashkuar kolegëve Ed Sheeran, The Rolling Stones, Sir Paul McCartney dhe 1.500 këngëtarëve të tjerë, për të nënshkruar...

Aksident në rrugën e Zall Bastarit në Tiranë, mjeti del nga rruga, ndërron jetë pasagjeri 24- vjeçar

Kronikë

Aksident në rrugën e Zall Bastarit në Tiranë, mjeti del nga rruga, ndërron jetë pasagjeri 24- vjeçar

  TIRANANjë aksident me vdekje ka ndodhur në rrugën e Zallbastarit në Tiranë teksa ka ndërruar jetë një pasagjer 24- vjeçar. Saktësisht, një mjet ka dalë nga rruga tek vendi I quajtur...

“Nuk më pëlqen fare kur …”- Zef Deda flet për aktrimin e djalit të tij Julian Deda dhe humorin në vendin tonë: S’janë të aftë të shkruajnë një batutë

Aktualitet

“Nuk më pëlqen fare kur …”- Zef Deda flet për aktrimin e djalit të tij Julian Deda dhe humorin në vendin tonë: S’janë të aftë të shkruajnë një batutë

  Aktori i mirënjohur Zef Deda ka folur hapur për mënyrën e aktrimit të artistëve të rinj sot. Ai është shprehur se sot aktorët nuk bëjnë për të qeshur pasi libretisti që...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!