×

Warning

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 44

Vizitën e kryeministrin Rama në Berlin, deputeti demokrat Ervin Salianji e cilëson si një takim përcjellës, takim lamtumire. Në rubrikë…
Presidenti i Komisionit Europian, Jean Claude Juncker deklaroi se rekomandimi i dhënë për hapjen e negociatave me Shqipërinë nuk do…
Djali i ish kryeministri Sali Berisha, Shkëlzeni, ka bërë një koment të shkurtër në rrjetet sociale, lidhur me ‘çështjen Tahiri’…
Kryetari i Grupit Parlamentar të Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili, nëpërmjet një statusi të publikuar në rrjetet sociale i…
Dita e sotme ka patur disa zhvillime pozitive përsa i përket reagimit qytetar kundër pushtetit të arrogancës. E enjtja nisi…
Zbardhet vendimi politik i deputetëve gjermanë që braktisën kryeministrin Edi Rama në darkën e shtruar nga ai në një nga…
Ish-kryeministri i vendit Sali Berisha, komenton vizitën e një dite më parë të kryeministrit Edi Rama në Berlin atje ku…
Mediat që njihen gjerësisht si mbëshetëse të  kryeministrit kanë fabrikuar lajme se deputetët e CDU-së gjermane nuk e bojkotuan darkën…
Dosja “Tahiri” ka qenë çështja kryesore që u diskutua në seancën dëgjimore të kryeministrit Rama në Bundestag, në Komisionin për…
Shqipëria e varfër ka qenë nën pushtetin e filantropit të majtë George Soros për më shumë se njëzet vjet.  Për…
Keisi, Driloni dhe Sergej janë shokë lagjeje dhe nxënës të së njëjtës shkollë në Shkozet të Durrësit. Ndonëse fëmijë ata…
Tregëtarët e vegjël të Pogradecit janë bërë bashkë kundër vendimit të qeverisë që i përfshin ata në TVSH. Për 60…

Lajmet e fundit

Rreth shkëputjes nga ‘Berishizmi’

Politikë

Rreth shkëputjes nga ‘Berishizmi’

  Nga Mehmet Elezi - 20/10/2021 Kërkojnë me u shkëputë nga “berishizmi”. Berishizmi është pak a shumë periudha me protagonist Berishën. Mos duan të thonë: -me u shkëputë nga NATO? Anëtarësimi në NATO u...

Me pamje, mësymja e RENEA në një lokal në Kukës, arrestime për drogë dhe baste

Kronikë

Me pamje, mësymja e RENEA në një lokal në Kukës, arrestime për drogë dhe baste

  Policia e Kukësit në bashkëpunim me forcat RENEA ka zhvilluar një operacion antidrogë në Kukës të koduar si “Vila”për shkatërrimin e një baze droge në një lokal të marrë me...

Mitrovicë, anëtarët e 'Listës Serbe' i drejtohen së bashku kutive të votimit

Politikë

Mitrovicë, anëtarët e 'Listës Serbe' i drejtohen së bashku kutive të votimit

  Lista Serbe është partia e vetme serbe e Kosovës, e cila në të gjitha zgjedhjet merr pjesë me mbështetjen e Beogradit zyrtar. Pjesëtarë të këtij subjekti janë parë bashkërisht të dielën...