×

Warning

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 61

Organizatorët e protestës për ‘Rrugën e Kombit’ në Kukës, përmes një deklarate për mediat kanë bërë të ditur se në…
Çështja e kultivimit dhe trafikimit të drogës është një problem gjithmonë e më shqetësues në vendin tonë. Deputeti i Lëvizjes…
Vendimet për shaktërrimin e të ardhmes së Tiranës, që parashikojnë betonizimin e “Parkut Rinia” dhe shembjen e Teatrit u morën…
Mbledhja e Këshillit Bashkiak të Vlorës është përballur ditën e sotme me një protestë nga ana e qytetarëve. Me anë…
Kreu i grupit të LSI-së, Petrit Vasili ka reaguar ditën e sotme lidhur me vendimin që ka marrë Këshilli Bashkiak…
Edhe pse kanë kërkuar që të jenë të pranishëm në mbledhje, artistët e Teatrit Kombëtar janë refuzuar nga ana e…
Kreu i PD-së Lulzim Basha ishte ditën e sotme në familjen e Agim Bucit, 52-vjeçarit, që u vra mbrëmë pas…
Vetëm një ditë pasi kancelarja Angela Merkel, i vuri disa parakushte kryeministrit Edi Rama, për të marrë mbështetjen e Gjermanisë,…
Kush jeton në Tiranë është bërë për të thënë çdo ditë "Zoti na ruajt"... Me një dyshe tipike klienteliste si…
Kancelarja e Gjermanisë, Angela Merkel ishte e prerë me kryeministrin Edi Rama, me kërkesat që kishte ndaj tij në konferencën…
Kreu i PD-së Lulzim Basha do të shkojë ditën e sotme në familjen e Agim Bucit, i cili u vra…
“Turqia përdor një marifet që niset nga besimi jonë mysliman dhe dëshiron ta paraqesë si lidhje gjenetike, por ne kemi…

Lajmet e fundit

Rreth shkëputjes nga ‘Berishizmi’

Politikë

Rreth shkëputjes nga ‘Berishizmi’

  Nga Mehmet Elezi - 20/10/2021 Kërkojnë me u shkëputë nga “berishizmi”. Berishizmi është pak a shumë periudha me protagonist Berishën. Mos duan të thonë: -me u shkëputë nga NATO? Anëtarësimi në NATO u...

Me pamje, mësymja e RENEA në një lokal në Kukës, arrestime për drogë dhe baste

Kronikë

Me pamje, mësymja e RENEA në një lokal në Kukës, arrestime për drogë dhe baste

  Policia e Kukësit në bashkëpunim me forcat RENEA ka zhvilluar një operacion antidrogë në Kukës të koduar si “Vila”për shkatërrimin e një baze droge në një lokal të marrë me...

Mitrovicë, anëtarët e 'Listës Serbe' i drejtohen së bashku kutive të votimit

Politikë

Mitrovicë, anëtarët e 'Listës Serbe' i drejtohen së bashku kutive të votimit

  Lista Serbe është partia e vetme serbe e Kosovës, e cila në të gjitha zgjedhjet merr pjesë me mbështetjen e Beogradit zyrtar. Pjesëtarë të këtij subjekti janë parë bashkërisht të dielën...