Mbrëmje e madhe në Champions/ Bayern-Arsenal dhe City-Real, gjithçka e hapur për në gjysmëfinale

E mërkurë, 17 Prill 2024 11:33

Sonte në mbrëmje do të mësohen dy “biletat” e tjera gjysmëfinale të Champions-it.
 

Në orën 21:00 do të luhen Manchester City-Real Madrid dhe Bayern Munchen-Arsenal.

Manchester City duket disi më favorit pas barazimit 3-3 në Madrid, për faktin se luan në shtëpi dhe vjen me petkun e kampionit në fuqi.
 

Megjithatë, Real Madrid mbetet gjithnjë një kockë e fortë në Champions, pasi jo më kot është rekordmen i këtij kompeticioni me 14 trofe të fituar.

Edhe sfida mes Bayernit dhe Arsenalit është e hapur pas barazimit 2-2 në Londër.

Bavarezët janë paksa favoritë se luajnë në shtëpi dhe kanë edhe historinë me vete, por këtë vit Arsenali është transformuar një skuadër e frikshme dhe mund të bëjë surpriza.

Login to post comments

Lajmet e fundit

Toni Kroos njofton fundin e karrierës/ BILD: Po largohet lideri i kombëtares...

Sport

Toni Kroos njofton fundin e karrierës/ BILD: Po largohet lideri i kombëtares...

Nga Christian Falk, BILD   Ai ka qenë prej vitesh një nga yjet tanë më të mëdhenj aktivë të futbollit në mbarë botën. Por jo për shumë kohë...  Lideri i kombëtares Toni Kroos...

Fluksi i pushuesve nxit turizmin detar/ Sigurimi i Përgjegjësisë për mjetet lundruese, çka ju nevojitet për një lundrim të qetë

Sociale

Fluksi i pushuesve nxit turizmin detar/ Sigurimi i Përgjegjësisë për mjetet lundruese, çka ju nevojitet për një lundrim të qetë

Vrulli i turizmit gjatë viteve të fundit në Shqipëri ka nxitur zhvillimin e aktiviteteve të turizmit detar për qëllime çlodhëse dhe argëtuese.  Sipas Ministrisë së Turizmit dhe Mjedisit deri më tani...

Onelda Zefi: Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin do ta bente "Kombiart".

Politikë

Onelda Zefi: Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin do ta bente "Kombiart".

Nga Onelda Zefi: Vendoset veto ne lulishten e vetme qe ka ngelur ne zonen e Parafabrikateve tek Rr:Llambi Bonata ne Kombinat. Shikoni sesi Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin...