Një tërmet rrezikon të prishë atmosferën e Argjentinës në prag të Kupës së Botës. Një gazetar lokal, Gabriel Anello, ka…
Presidenti i FIFA-s, Xhani Infantino ka shprehur ngushëllimet e tij për vdekjen e kreut të federatës së futbollit të Kosovës…
Futbollisti i Kombëtares Ergys Kaçe është bërë baba për herë të dytë. Përmes një postimi në “Instagram”, Kaçe ka bërë…
Edhe pse kanë kaluar 14 ditë nga finalja e “Champions League”, polemikat për ndërhyrjen e Sergio Ramos ndaj Muhamed Salah…
Atleti shqiptar i kërcimit së gjati Izmir Smajlaj është shpallur kampion i “Kampionatit të shteteve të vogla Europiane”. Sportisti kuqezi…
Kupa e Botës në futboll është një nga ngjarjet e mëdha të këtij viti.  Sa herë që luhet, në çdo…
Federata Shqiptare e Futbollit përmes një mesazhi ka ngushëlluar për ndarjen nga jeta të kreut të FFK-së Fadil Vokrri, i…
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi nëpërmjet një mesazhi ngushëllimi shpreh dhimbjen e tij për largimin e parakohshëm të legjendës së…
Kryetari i Federatës së Futbollit të Kosovës, Fadil Vokrri ka ndërruar në jetë gjatë ditës së sotme pas një sulmi…
Lajm tronditës për futbollin kosovar. Ka ndërruar jetë presidenti i Federatës së Futbollit të Kosovës, Fadil Vokrri, në moshën 57-vjeçare.…
Skënderbeu është gjithnjë e më shumë i përfshirë nga ankthi dhe pritja për të marrë vendimin e KAS-it në lidhje…
E ardhmja e Javier Pastore është në Premierligë. Ylli i PSG është një hap larg West Ham. Pastore, i cili…

Lajmet e fundit

FOTO/ Do transportonte të sëmurin në spital në Tiranë, ambulanca del nga rruga në Lushnjë, vdes pacienti, plagoset shoferi

Aktualitet

FOTO/ Do transportonte të sëmurin në spital në Tiranë, ambulanca del nga rruga në Lushnjë, vdes pacienti, plagoset shoferi

Një aksident tragjik ka ndodhur në aksin Fier- Lushnje teksa një ambulancë ka dalë nga rruga dhe ka ndërruar jetë pikërisht pacienti që ndodhej brenda. Aksidenti ka ndodhur saktësisht në fshatin...

Koronavirusi/ 5 mënyra se si shtetet europiane po lehtësojnë kufizimet

Aktualitet

Koronavirusi/ 5 mënyra se si shtetet europiane po lehtësojnë kufizimet

Evropa po hapet gjithnjë e më shumë, me qytetarët e saj duke shijuar liritë që humbën gjatë pandemisë koronavirus. Shtrirja e masave lehtësuese ndryshon në çdo shtet, por këtu janë disa...

1 në 5 të dioplomuar, mbetet pa punë – Arsimi profesional/ Raporti: Tregu i punës, i dobët

Aktualitet

1 në 5 të dioplomuar, mbetet pa punë – Arsimi profesional/ Raporti: Tregu i punës, i dobët

1 në 5 të diplomuar në shkollat profesionale në vend, apo 20 për qind, mbeten të papunë. Çka do të thotë se tregu i punës në Shqipëri është relativisht i...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!