Mesut Ozil ka zemëruar lojtarët e Arsenalit me qëndrimin e tij tekanjoz. Disa lojtarë të Arsenalit dyshojnë, se Ozil po…
Të paktën dhjetë oficerë të policisë u plagosën pas skenave të dhunës ku fansa të tërbuar u kthyen kundër ultrasve…
Shqiptarët janë të lidhur fort me flamurin dhe me kombin. Situata ka ndryshuar me brezin e dytë apo të 3-të…
Të shtunën Interi do të luajë 1 nga 2 ndeshjet e fundit në kampionat kundër Sassuolo-s e cila do të…
FSHF ka zyrtarizuar Marco Cassettin në detyrën e zv.trajnerit të ekipit kombëtar të futbollit. Trajneri i përfaqësueses Christian Panuçi ka…
Observatori “CIES” i Futbollit ka ndërmarrë një vlerësim për  çdo lojtar në çdo ekip të 5 kampionateve kryesore në Evropë.…
Komisioni i Disiplinës në FSHF është mbledhur ditën e sotme dhe ka dhënë vendimet në lidhje me ngjarjet e dhunshme…
Tifozët e Arsenal janë zemëruar me sjelljet e fundit të Mezut Ozil. Një numër lojtarësh të skuadrës së njohur angleze…
Mark Williams arriti të triumfojë për të tretën herë si kampion bote duke mposhtur në finale rivalin John Higgins.  Kjo…
Angel Di María mund të jetë një nga përforcimet luksoze të Atlético Madrid për sezonin e ardhshëm, njofton “Cadena SER”.…
Pas Khediras që ka shpreh dëshirën për largim nga Juventus, edhe një lojtar mund të largohet nga Juventus Është ky…
PSG do të luajë finalen e Kupës së Francës ndaj modestëve të Les Herbies, skuadër që për momentin luan në…

Lajmet e fundit

I njohur për policinë, kush është 26 vjeçari i vrarë në Kavajë

Aktualitet

I njohur për policinë, kush është 26 vjeçari i vrarë në Kavajë

Marjus Ismaili është 26-vjeçari i cili mbeti i vrarë mbrëmjen e sotme në Kavajë, pasi një konflikti banal, nën efektet e alkoolit. I riu rezulton emër i njohur për policinë, pasi...

Interi mbetet "thatë", mesfushori i Barçës bind trajnerin

Sport

Interi mbetet "thatë", mesfushori i Barçës bind trajnerin

U mendua se do të largohej në merkaton e janarit për shkak se nuk po luante me Bracelonën por duket se situata e Ivan Rakitiç ka marrë një kthesë pozitive. Futbollisti...

Përdhunuesi serial dënohet me 33 burgime të përjetshme

Globi

Përdhunuesi serial dënohet me 33 burgime të përjetshme

Një përdhunues serial është dënuar me 33 burgime të përjetshme. Joseph McCann përdhunoi mbi 11 gra dhe fëmijë në të gjithë Anglinë. Viktimat e përdhunimit të Joseph McCann ishin të moshës 11...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!