Sondazh

Banorët e Unazës së re Re në mbrojtje të kauzës së tyre duhet të:

Bota Shqiptare

KDI: Qeveria e re e Kosovës të krijojë konsensus të brendshëm për bisedimet me Serbinë

KDI: Qeveria e re e Kosovës të krijojë konsensus të brendshëm për bisedimet me Serbinë

Instituti Demokratik i Kosovës, bëri thirrje të premten, që të arrihet një konsensus i brendshëm politik për bisedimet me Serbinë, si një nga proceset më të rëndësishme me të cilat...

​Ramush Haradinaj: Serbia e ruan paturpësisht mendësinë kriminale të trashëguar nga Millosheviçi

​Ramush Haradinaj: Serbia e ruan paturpësisht mendësinë kriminale të trashëguar nga Millosheviçi

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj ka theksuar se urrejtja patologjike e Aleksandër Vuçiçit ndaj shqiptarëve, po dëshmohet edhe nga deklaratat e tij se “masakra e Reçakut e cila...

A mos po degradohet qeveria e ardhshme, pa ia nisur punës?

A mos po degradohet qeveria e ardhshme, pa ia nisur punës?

Skender Mulliqi Edhe pak nese vonohet pa u formua qeveria e re, po degradohet pa ja nise punes. Dhe, nuk do te kete jete te gjate.Tashme duket ashiqare se dikush jetikisht...