Policia e Kavajës ka arrestuar 5 persona në lidhje me përplasjen me armë zjarri, që i mori jetën një kalimtari…
Ne vijim te punes për kapjen e personave në kërkim dhe vënien e tyre përpara përgjegjësisë ligjore, policia e Lezhes…
Nga Tritan Shehu  Asgje te re, vetem propagande rilindase si “shendetesia falas” dikur.Numri i preparatave aktive vazhdon reth 435 kur…
Pas vizitës në Tropojë, presidenti i Republikës Ilir Meta nuk mund të mos ndalonte në qytetin fantastik të Prizrenit. Siç…
Një vendim i Gjykatës Europiane të të Drejtave të Njeriut vuri në lëvizje gjykatat shqiptare për të pranuar rigjykimin e…
Shkon në pesë numri i të arrestuarve për përplasjen me armë zjarri mesditën e djeshme në qytetin e Kavajës, ku…
Familjarët e prisnin t’u sillte bukën në shtëpi që të gjithë së bashku të drekonin, por babai i tre fëmijëve…
Nga Aleksandra Bogdani – Projektligjet e publikuara të premten nga qeveria kanë pësuar vetëm ndryshime kozmetike ndaj drafteve fillestare të…
Qëkur Monika Kryemadhi ka marrë drejtimin e LSI është vënë në “shënjestër” të portaleve për look-un e saj dhe veshjen…
Studiuesi i njohur, Aurel Plasari, ka reaguar lidhur me kërcënimin që i është bërë kreut të KQZ, Klement Zguri. Studiuesi…
Dy makina janë djegur gjatë natës në qytetin e Vlorës në rrugën 'Veldi Kollozi'. Mësohet se është djegur një makinë…
Përmes një postimi në facebook, ish-deputeti i LSI-së, Përparim Spahiu, thotë se LSI ka kundërshtuar prej kohësh uljen e pragut…

Lajmet e fundit

Grupit të “Toyota Yaris” i sekuestrohen euro, tokë në bregdet e troje

Politikë

Grupit të “Toyota Yaris” i sekuestrohen euro, tokë në bregdet e troje

Policia e Shtetit ka finalizuar një tjetër operacion në bashkëpunim me Prokurorinë e Krimeve të Rënda, për sekuestrimin e aseteve dhe pasurisë që rrjedhin nga veprimtaria kriminale. Mijëra euro, tokë...

Franca kthen me 'charter' 29 azilkërkues, ndër ta edhe një familje me 5 anëtarë

Aktualitet

Franca kthen me 'charter' 29 azilkërkues, ndër ta edhe një familje me 5 anëtarë

Vijonë në Rinas, operacionet e përbashkëta të riatdhesimit të shtetasve shqiptarë të cilëve u është refuzuar azili në vendet e BE-së. Sot u kthyen 29 shtetas nga Franca, mes tyre edhe...

Jetëshkrimi/ Ja kush është Petraq Milo, kandidati i propozuar nga Presidenti për drejtimin e KLSH-së

Aktualitet

Jetëshkrimi/ Ja kush është Petraq Milo, kandidati i propozuar nga Presidenti për drejtimin e KLSH-së

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka vendosur t’i propozojë  Kuvendit, Petraq Milon për kryetar të KLSH-së. Prof. Dok. Petraq Milo është një personalitet me një eksperiencë të jashtëzakonshme, brenda dhe jashtë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!