Sondazh

Banorët e Unazës së re Re në mbrojtje të kauzës së tyre duhet të:

Bota Shqiptare

Mali i Zi refuzon ‘Mini-shengenin’ e Ramës dhe Vuçiç: Ne lëvizim lirisht

Mali i Zi refuzon ‘Mini-shengenin’ e Ramës dhe Vuçiç: Ne lëvizim lirisht

Ministrja e ekonomisë së Malit të Zi Dragica Sekulic tha të hënën se bashkimi i nismës ‘mini Schengen’ për shtetet e Ballkanit të propozuar nga Shqipëria, Maqedonia e Veriut dhe...

Kush është “bosi i madh” i kokainës nga Tuzi, që drejton rrjetin botëror të trafikut me avionë privatë! Lidhja me Shqipërinë

Kush është “bosi i madh” i kokainës nga Tuzi, që drejton rrjetin botëror të trafikut me avionë privatë! Lidhja me Shqipërinë

Mediet zvicerane shkruajnë se është arrestuar “bosi i madh” i kokainës, që drejtonte rrjetin botëror të trafikut. Bëhet fjalë për 60-vjeçarin Michael Dokovich, i lindur në Podgoricë të Malit të...

Sherr masiv në Ministrinë e Tregtisë dhe Industrisë, një i plagosur

Sherr masiv në Ministrinë e Tregtisë dhe Industrisë, një i plagosur

Policia e Kosovës njofton se një përleshje fizike ka ndodhur sot në Ministrinë e Tregtisë dhe Industrisë. Zëdhënësja e Policisë së Kosovës për rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti, ka thënë se...