Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha tregoi nga Berati hapat e aksionit opozitar. “Do të ketë një ndërthurje me denoncimet,…
Kryetarja e LSI Monika Kryemadhi në fjalën e saj përpara simpantizantëve të Lëvizjes Socialiste për Integrim në Durrës deklaroi se…
Disa të arrestuar, mes tyre edhe një polic për shkak se zbuluan një parcelë me kanabis që i përkiste kreut…
Partia Lëvizja e Legalitetit përmes një deklarate sot komenton zhvillimet politike në vend si dhe ndalet tek kriza që ka…
Ministrja gjermane e mbrojtjes, Ursula Von der Leyen është zgjedhur Presidente e Komisionit Europian. Ajo është mbështetur nga deputetët dhe…
Basha: 30 Qershori, protesta më e madhe e të gjitha protestave. Mesazhi i shumicës refuzuese i qartë: Rama ik.  …
Socialistët kanë nisur procedurat për shkarkimin e anëtarit të Këshillit Mbikqyrës të Bankës së Shqipërisë Arben Malaj për shkak të…
Sot Edi Rama nëpërmjet veglës së tij në Këshillin e Lartë të Prokurorisë, kunatin e Mimi Kodhelit, Gent Ibrahimin, shtriu…
Shkojnë për të shembur banesat e Unazës së Re, por harrojnë tritolin në makinë, i cili më pas u ka…
Nisja e procedurave nga socialistët për shkarkimin e Arben Malaj nga Anëtar i Këshillit Mbikqyrës të Bankës së Shqipërisë, sipas…
Shqipëria dhe Mali i Zi kanë kostot e jetesës më të larta në rajon. Shqipëria renditet në vendin e 9-të…
Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Xhemal Gjunkshi në një deklaratë për mediat u shpreh se të gjitha denoncimet e Partisë Demokratike…

Lajmet e fundit

Aksidenti në Elbasan/ Të plagosurit rëndë, me urgjencë drejt Tiranës

Kronikë

Aksidenti në Elbasan/ Të plagosurit rëndë, me urgjencë drejt Tiranës

Dy të plagosurit e aksidentit në Paper të Elbasanit, që mbetën të bllokuar në mjet, janë transportuar drejt spitalit të Traumës në kryeqytet, për ndihmë mjekësore të specializuar. Burime policore thanë...

Kriza, reagon PLL, Shpëtim Axhami: S’ka rëndësi data e zgjedhjeve, por standardet dhe pa Ramën kryeministër

Politikë

Kriza, reagon PLL, Shpëtim Axhami: S’ka rëndësi data e zgjedhjeve, por standardet dhe pa Ramën kryeministër

Partia Lëvizja e Legalitetit përmes një deklarate sot komenton zhvillimet politike në vend si dhe ndalet tek kriza që ka mbërthyer vendin. Në deklaratën shpërndarë për mediat kreu i PLL...

Salvini: Nuk kemi marrë financime të fshehta nga Rusia

Globi

Salvini: Nuk kemi marrë financime të fshehta nga Rusia

Zëvendëskryeministri i Italisë, Matteo Salvini, hodhi poshtë pretendimet se partia e tij populiste është përpjekur të marrë financime të fshehta nga Rusia. Ai ndërkohë ka shtuar komentet në mbrojtje të...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!