“Journal des débats politiques et littéraires” ka botuar, të dielën e 20 janarit 1929, një shkrim në lidhje me udhëzimet…
Nga Kastriot Dervishi Bilanci tregtar i Shqipërisë në vitet ’80 ishte rreth 400 milionë dollarë eksporte dhe po kaq importe.…
Nga Kastriot Dervishi Shqipëria ka regjistruar statistika të tmerrshme dhe gati të pabesueshme. T’ia thuash këto një qytetari në Europë,…
Për kureshtjen njerëzore, aq e pafund në raste të tilla, po bëj të njohur pamjen e një nënoficereje të Repartit…
Nga Kastriot Dervishi Një muaj pas vrasjes dhe djegies së At Lekë Lulit e shoqëruesit të tij 25 vjeçar nga…
Nga Kastriot Dervishi Xhemal Asllan Allamani (i vitlindjes 1920) nga Këlcyra dhe Ahmet Riza Xhano (i vitlindjes 1913), figurojnë personat…
Nga Kastriot Dervishi Pas mbylljes së kampeve nr.5 dhe nr.6 në Valias dhe Tepelenë në vitin 1953, të internuarit u…
Nga Kastriot Dervishi Sipas Nikollë Mëlyshit, më 1.7.1949 Ndue Pjetër Gjomarkaj dhe Ndue Mëlyshi bënë një mbledhje me kryetarë çetash…
Nga Kastriot Dervishi Nga niveli i deputetëve të rendit kapitalist, shikoni si ndryshon paraqitja në rendin socialist. Krejtësisht ndryshim. Rendi…
Nga Kastriot Dervishi Kjo pamje e hijshme u takon deputetëve shqiptarë të vitit 1937, legjislaturës së dalë nga zgjedhjet e…
Nga Kastriot Dervishi Historia e njohur më së shumti nëpërmjet filmit artistik “Duel i heshtur”, ka edhe një dënim që…
Nga Kastriot Dervishi Me propozim të Ministrisë së Mbrojtjes, me vendimin nr.474, datë 22.5.2013, Këshilli i Ministrave vendosi ngritjen në…

Lajmet e fundit

Si futen prostitutat në burgjet shqiptare për të dënuarit “VIP”

Aktualitet

Si futen prostitutat në burgjet shqiptare për të dënuarit “VIP”

Është zbuluar një skemë prostitucioni, e përhapur ndër vite nga bosët e krimit në burgjet shqiptare. Duke shfrytëzuar një të drejtë që ia njeh ligji atë të një takimi special...

Sulmi ndaj autobusit në Serbi, Pacolli i kërkon ndihmë BE-së

Bota Shqiptare

Sulmi ndaj autobusit në Serbi, Pacolli i kërkon ndihmë BE-së

Një autobus me targat e Shqipërisë, që i përkiste një agjencie kosovare është sulmuar mbrëmjen e djeshme në territorin e Serbisë. Autobusit i janë thyer xhamat, por nuk ka pasur...

Ushtarët francezë nuk i ndajnë sytë nga Melania, rrezaton me 650 dollarë fustan

Show-biz

Ushtarët francezë nuk i ndajnë sytë nga Melania, rrezaton me 650 dollarë fustan

Dy ushtarë francezë nuk mund të ndanin sytë nga Melania kur ajo mbërriti për samitin e tre ditor të G7 në Francë. Zonja e Parë dukej mahnitëse ndërsa u nis nga...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!