Nga Thanas L. GJIKA Të arrish të nëntëdhjetat aktiv si Lek Preng Pervizi, është një bekim nga Zoti, një mrekulli,…
Galeria e fotove historike e kohës së komunizmit na tregon një estradë të vërtetë e zgjedhjeve të këtij regjimi. Me…
Nga Kastriot Dervishi Komunistët erdhën në pushtet në vitin 1944 duke vrarë e duke prerë kundërshtarët e tyre. Vitin e…
Nga Kastriot Dervishi Historia e pabesueshme e Xhelal Koprenckës. U dënuar 5 herë, vuajti 18 vjet, 1 muaj dhe 7…
Nga Kastriot Dervishi Abdyl Këllezi (kryetari i Komisionit të Planit të Shtetit) dhe Koço Theodhosi (ministër i Idustri Minierave) u…
Në gjysmëfushatën zgjedhore vendore që po zhvillohet pa pasur zgjedhje, po përmendet emri i Haxhi Qamilit. Figura e tij frymëzonte…
Nga Kastriot Dervishi Disa deputetë të Kuvendit të Shqipërisë kanë depozituar tashmë një projektligjit në të cilin synojnë që periudha…
Nga Kastriot Dervishi Të gjithë iu kujtohet para pak vitesh një ish partizan “trim” që 70 e ca vjet pas…
Nga Kastriot Dervishi Për të ngatërruar punën sa më shumë këtë punë, ata që mendojnë ende se janë në kohën…
Nga Kastriot Dervishi Prej disa javësh Instituti për Studimin për Krimet dhe Pasojat e Komunizmit në Shqipëri (ISKK) u vu…
Nga Kastriot Dervishi Gazeta “Zëri i rinisë”, të shtunën e 13 janarit 1973, botonte në faqen e brendshme të saj…
Nga Kastriot Dervishi Në mbledhjen me sekretarët e KQ të PPSH-së, Ramiz Alia e Simon Stefani të datës 12.4.1979, u…

Lajmet e fundit

Nënkryetarja e LSI-së, Erisa Xhixho: Më 30 qershor do i frenojmë zgjedhjet me çdo formë

Politikë

Nënkryetarja e LSI-së, Erisa Xhixho: Më 30 qershor do i frenojmë zgjedhjet me çdo formë

Nga studio e Report Tv, nënkryetarja e LSI-së, Erisa Xhixho, e pyetur se çfarë do të ndodhë në votimet e 30 qershorit u shpreh se kjo do të jetë një...

Tonin Çobani: Edhe unë nuk do të votoj!

Aktualitet

Tonin Çobani: Edhe unë nuk do të votoj!

Studiuesi i njohur Tonin Çobani është bashkuar me intelektualët e tjerë që nuk do të votojnë me 30 qershor në zgjedhjet moniste. Ai ka postuar në facebook këtë shënim: “Edhe unë...

Modelja shqiptare “çmend” fansat me pozat provokuese (FOTO)

Show-biz

Modelja shqiptare “çmend” fansat me pozat provokuese (FOTO)

Modelja seksi, Kejvina Kthella, ka tërhequr sërish vëmendjen e fansave të saj të shumtë, teksa ka publikuar dy foto ku shfaqet mjaft provokuese. Në fotot e postuara në “Instagram”, ish-velina e...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!