Ish-Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj është sot në mbrëmje në një intervistë me Artur ZHEJI-n në emisionin 360grade, duke nisur…
Lëvizja Vetëvendosje, përmes një deklarate, e ka porositur presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq, që duhet ta dijë se “Kosova është…
Lëvizja Vetëvendosje i ka kthyer përgjigje presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiç, në lidhje me prezencën e flamurit shqiptar gjatë takimit…
Franca e sheh si të rrezikshme mbetjen në status-quo të situatës ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. Kështu ka thënë sot ambasadori…
Qendra për Numërim e Rezultate ka përfunduar numërimin e të gjitha votave që kanë ardhur me postë nga jashtë Kosovës.…
Shteti i Serbisë vazhdon t’i ketë  borxhe të  mëdha shtetit të  Kosovës. Ky shtet borxhe ka edhe ndajë  pensionistëve kosovarë…
Një burrë me origjinë shqiptare është arrestuar nga policia spanjolle pas një hetimi të gjatë. Ai është autor i dyshuar…
Lideri i Lëvizjes Vetëvendosjes, Albin Kurti edhe pse nuk është shpallur ende zyrtarisht si fitues i zgjedhjeve në Kosovë, ka…
Nga një operacion i mëhershëm i policisë së Kosovës Ndajeni Shiko komentet  Print Policia e Kosovës tha se ka arrestuar…
Vjosa Osmani, kandidate e LDK-së për Kryeministre në zgjedhjet e parakohshme që u mbajtën në Kosovë më 6 tetor, ka…
Artyom Skrobov është arrestuar në një hotel të Prishtinës, pasi që dyshohet se ai është përfshirë në skena me motive…
Zgjedhjet për Parlamentin e Zvicrës mbahen më 20 tetor. Janë disa faktorë, të cilët kanë bërë që komuniteti i këtushëm…

Lajmet e fundit

Përfshihet nga stuhia avioni ku udhëtonte Princi William dhe Kate

Aktualitet

Përfshihet nga stuhia avioni ku udhëtonte Princi William dhe Kate

Një stuhi e fuqishme përfshiu Pakistanin dhe detyroi avionin ku udhëtonin Princi William dhe bashkëshortja e tij Kate të anulonte uljen në aeroportin e parashikuar. Avioni “Voyager” i Forcave Ajrore...

Shkodra pa energji elektrike, qendra e qytetit në terr

Aktualitet

Shkodra pa energji elektrike, qendra e qytetit në terr

Prej më shumë se një ore, qendra e qytetit të Shkodrës ndodhet në errësirë të plotë. Shëtitorja kryesore e qendrës së qytetit që përshkojnë qytetarët çdo mbrëmje është në “pushtetin” e...

Kokaina për pak kaloi...! Skaneri nuk dha sinjal të kuq në kontenierët e parë

Kronikë

Kokaina për pak kaloi...! Skaneri nuk dha sinjal të kuq në kontenierët e parë

Porti i Durrësit është vendosur në gjendje alarmi pasi dy nga katër kontenierët me kokainë të nisur nga E3kuadori kanë arritur ti shpëtojnë kontrolleve. Skanimi i kryer në datat 20...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!