Izraeli vrau ditën e sotme kreun e një grupi xhihadistësh islamik në qytetin e Gazas. Baha Abu al-Ata vdiq sëbashku…
Moti i keq me shi që ka përfshirë edhe Italinë, ka sjellë një gjendje alarmante në Venecia. Qyteti lagunë rrezikon…
Një ish-oficer i ushtrisë britanike, i cili ka bashkëthemeluar grupin e shpëtimit Helmetat e Bardha, ka vdekur në Turqi. Trupi…
Një sulm me armë sapo ka ndodhur para pak minutash në një lokal në Stamboll. Lajmin e raportojnë mediat turke.  …
Bashkimi Evropian sot prezantoi sistemin për vendosje të sanksioneve të Turqisë për shkak të shpimit të paautoziruar në Detin Mesdhe…
Në Hong Kong, një protestues u plagos rëndë me armë zjarri të hënën nga një polic, ngjarje që shënon një…
Kombet e Bashkuara dhe SHBA i kanë kërkuar qeverisë së Irakut të ndalojë përdorimin e dhunës kundër protestuesve, të kalojë…
Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, pritet të takohet me Sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg. Shtëpia e…
Moti i keq me reshje të dendura shiu duket se nuk ka përfshirë vetëm vendin tonë. Më shumë se dy…
Votuesit në Spanjë po përgatiten të shkojnë në votime për zgjedhjet e katërta të përgjithshme të vendit brenda 4 vitesh.…
Të paktën katër protestues u vranë dhe shumë u plagosën në përleshjet me forcat e sigurisë në kryeqytetin e Irakut,…
Kancelarja gjermane, Angela Merkel i bëri thirrje Europës që të mbrojë ‘demokracinë, lirinë, të drejtat e njeriut dhe tolerancën’ në…

Lajmet e fundit

“Lufta” në Astir, Klajda Gjosha: Është pasqyra e qeverisjes që ka degraduar në arrogancë

Politikë

“Lufta” në Astir, Klajda Gjosha: Është pasqyra e qeverisjes që ka degraduar në arrogancë

Ish-ministrja e Integrimit, Klajda Gjosha, shkruan në një postim në “Facebook” se përplasja e sotme në Astir është ndërthurja e korrupsionit me dhunën çnjerëzore që ushtrohet ndaj qytetarëve. “Përplasja sot në...

Cikalleshi thumbon Panuccin dhe hakmerret për përjashtimin e dikurshëm!

Sport

Cikalleshi thumbon Panuccin dhe hakmerret për përjashtimin e dikurshëm!

Sokol Cikalleshi, sulmuesi i Shqipërisë, që për arsye dëmtimi nuk do të jetë për dy ndeshjet ndaj Andorrës dhe Francës, është kthyer të flasë për çështjen e dikurshme me Panuccin...

Shqipëria do të jetë pjesë e platformes dixhitale rajonale të  menaxhimit të mbetjeve të ngurta jo të rrezikshme

Sociale

Shqipëria do të jetë pjesë e platformes dixhitale rajonale të menaxhimit të mbetjeve të ngurta jo të rrezikshme

Edhe pse ka patur dhe ka shumë iniciativa ricikluese të përdorimit të cikleve të produkteve ekzistuese dhe të teknologjisë rikuperuese, ende ekzistojnë burime të rëndësishme mbetjesh dhe materialesh, të cilat...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!