Shkon në 290 numri i të vdekurbve në Sri Lanka pasi një valë shpërthimesh goditën kishat dhe hotelet në të…
Në Sri Lankë kanë ndodhur sulme terroriste që si pasojë kanë pasur rreth 190 të vrarë dhe të paktën 450…
Largim i parakohshëm i Merkelit? Për këtë po flitet shumë. Në fokus është vendosur kryetarja e re e CDU-së, Annegret…
Gjashtë shpërthime të njëpasnjëshme ndodhën të dielën e Pashkëve në të paktën tre kisha dhe në tre hotele në Sri…
Të dielën mbahen zgjedhjet presidenciale në Ukrainë. Në fakt, ky është rundi i dytë i tyre, sepse asnjëri nga kandidatët…
Edhe këtë të shtunë në Paris shpërthyen përleshjet. Lëvizja e Jelekverdhëve mbushi sheshet si çdo fundjavë në protestat e pandalshme…
KINSHASA, R.D. E KONGOS Një anije u përmbys në Liqenin e Kivu në Republikën Demokratike Lindore të Kongos javën e…
Angela Merkel do të ishte “shumë e kualifikuar” për një pozicion të lartë në BE pasi ajo të largohej nga…
Jelek verdhët protestuan përsëri sot në Paris. Policia u detyrua të përdorë gazin lotsjellës në protestat që eskaluan në dhunë.…
CNN njofton që Joe Biden do të shpallë kandidaturën për president javën që vjen. Formati dhe data e e zyrtarizimit…
Popullariteti i Presidentit të Francës, Emmanuel Macron është rritur ditët e fundit, pas djegies së Katedrales Notre Dame në Paris.…
Nuk janë takuar kurrë dhe ky është rasti më i mirë për të thyer akullin. Udhëheqësi i Koresë së Veriut,…

Lajmet e fundit

Titanik, kjo është arsyeja pse Rose e la Jack-un të vdiste

Show-biz

Titanik, kjo është arsyeja pse Rose e la Jack-un të vdiste

Me rastin e pervjetorit te 20 të filmit, regjisori më në fund zbulon pse personazhi i luajtur nga Leonardo DiCaprio vdes në fund. Cameron gjithashtu zbulon se ai ishte grindur...

Bilanc i frikshëm nga shpërthimet në Sri Lanka

Globi

Bilanc i frikshëm nga shpërthimet në Sri Lanka

Shkon në 290 numri i të vdekurbve në Sri Lanka pasi një valë shpërthimesh goditën kishat dhe hotelet në të gjithë vendin të dielën e Pashkëve në 21 prill. Rreth 500...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!