Ndërkohë që qeveria po përpiqet ta mbulojë dështimin e saj me ndryshimin e filozofisë të zgjerimit në Paris, ndërkohë që…
Eskortës që po e shoqëronte mbrëmë Albin Kurtin i ka prerë rrugën një makinë që vinte nga rrugët dytësore, e…
Nga Martin Henze     Që nga marrja e pushtetit nga Mustafa Rama, Shqipëria karakterizohet nga: 1. Rritja masive e trafikut të…
Nga Luçiano Boçi   Është pothuaj e pamundur të mos ndjesh një ndjesi zbrazëstie deri në neveri, tek dëgjon sot deklaratat…
Nga Qemal SAKAJEVA Nostalgjikë të Mareshalit Tito ka ende në hapësirën e ish-Jugosllavisë. Flitet që, mjaft familje maqedonase mbajnë fotografinë…
Nga Fatos Lubonja/ Gishti i ngritur i ambasadorit të OSBE-së, Borschardt, ndaj protestuesve të “Astirit”, si përgjigje e thirrjes së…
Nga Petrit Vasili- Pa asnjë dyshim përballë një Shqipërie të pushtuar nga një keqformim dramatik antishtet i pandodhur kurrë më…
Nga Kastriot Islami Këtë javë do të vendoset nëse do të hapen negociatat mes BE dhe Shqipërisë, njëri nga vëndet kandidate…
Nga Luan Rama       Pa dashur të hyj në absurdin jo vetëm kushtetues e ligjor, por edhe logjik të nismës së…
Kryetari i opozitës shqiptare, Lulzim Basha, në përshëndetjen e tij në ceremoninë e 10-vjetorit në Shqipëri, e cilësoi Fondacionin Korad…
 ‘Sa më shumë na robërojnë interesat personale, aq më thellë e varrosim interesin kolektiv!’ Nga Kim Mehmeti Ne kemi të…
Raporti për monitorimin e punës së Prokurores së Përgjithshme të Përkohshme Arta Marku ka nxjerrë në pah shkeljet e saj…

Lajmet e fundit

Braimllari: Protestat në axhendën e opozitës! Rama të ikë

Politikë

Braimllari: Protestat në axhendën e opozitës! Rama të ikë

Sekretari i Përgjithshëm i LSI-së, Endrit Braimllari, i ftuar në studion e ”Report Tv”, u shpreh se fakti që nuk u hapën negociatat është një ngjarje e rëndë dhe përgjegjësi...

S’përmbahet Demi Rose, i nxjerr të gjitha (FOTO)

Show-biz

S’përmbahet Demi Rose, i nxjerr të gjitha (FOTO)

Modelja superseksi, Demi Rose tashmë njihet për pozat e saj të nxehta , të cilat nuk nguron t’i publikojë në rrjete sociale. 24-vjeçarja këtë herë është shfaqur me bikini të zeza...

Këto shenja tregojnë që s’do të jeni kurrë i pasur

Lifestyle

Këto shenja tregojnë që s’do të jeni kurrë i pasur

Sigurisht, asgjë nuk duhet t’ju demotivojë apo t’ju bëjë pesimistë ndaj asnjëherë mos u dorëzoni! Kini kujdes, ato që do t’ju rreshtojmë më poshtë mund të jenë lehtësisht të përmirësueshme...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!