Sot është dita e tokës, një ditë e cila synon të ndërgjegjësojë njerëzit për të mbrojtur qytetet, tokën dhe natyrën.…
Top Channel zbulon se pas kompanisë offshore që zotëronte Gulf në Shqipëri qëndron gjeorgjiani Aleksandre Gogokhia, i përfshirë në pastrim…
Kryeministri Edi Rama ka njoftuar se tashmë ERTV do të ketë një rubrikë të re me lajme qeveritare. Lidhur me…
Policia Bashkiake e Erion Veliajt nuk ka të ndalur, duke mos njohur jo vetëm ligjin por edhe kufijtë njerëzor. Një…
Nëse doni të udhëtoni drejt Velipojës, duhet të mendoheni mirë këtë verë. Ende pa nisur sezoni turistik rruga paraqet problematika…
Edhe pse në të shumtën e rasteve është kritik me mjekësinë në Shqipëri, ditën e sotme, ish-ministri i Shëndetësisë, Petrit…
Pas menaxherit kryesor të “Gulf”, Albano Aliko, shpallen në kërkim edhe dy persona të tjerë. Shtetasi gjeorgjan Irakli Zvanidze dhe…
Përveç humbjes së parave, lojërat e fatit po shkaktojnë një efekt zinxhir pasojash në familjet shqiptare, siç është përdorimi i…
Një fabrikë e riciklimit të mbetjeve në Kashar është përfshirë nga flakët, ndërsa situata në zonë paraqitet e rëndë. Zjarri…
ardhur nga Shqipëria. Operacioni është ndërmarrë në ujërat e Santa Maria de Leuca në provincën e Leces, nga polica italiane …
Peshkatarët  në Durrës kanë nisur aktivitetin e tyre normal me rikthimin e kohës së kthjellët. Por krahas llojeve të zakonshme…
Një 26 vjeçar është arrestuar nga policia në pikën e kalimit kufitar të Muriqanit, pasi është kapur duke transportuar lëndë…

Lajmet e fundit

Vuloset e ardhmja e Elseid Hysajt

Sport

Vuloset e ardhmja e Elseid Hysajt

Mbrojtësi i Kombëtares kuqezi, Elseid Hysaj, ka qenë një nga emrat më të përfolur në merkaton verore, me interes nga klube të ndryshme, teksa ëm afër nga të gjithë duket...

Domethënia e gurit të çmuar që Dua mori dhuratë nga i dashuri

Show-biz

Domethënia e gurit të çmuar që Dua mori dhuratë nga i dashuri

Dua Lipa ka marrë një nga dhuratat më të veçanta në jetën e saj nga i dashuri Anwar Hadid. Dua Lipa mbushi dje plot 24 vjet dhe ishin të shumtë...

“Mami të lutem mos vdis”/ Burri vret gruan në sy të vajzës

Globi

“Mami të lutem mos vdis”/ Burri vret gruan në sy të vajzës

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në një qytet të Turqisë, ku bashkëshorti në sy të vajzës së vogël, 10 vjeç ka vrarë me thikë bashkëshorten e tij, 38-vjeçare. “Nuk...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!