Mëngjesin e sotëm u raportua për gjetjen e një trupi të pa jetë pranë “Monumentit të Pavarësisë” në “Sheshin e…
Një përleshje me thika ndodhur paraditen e sotme në mes të qyteti të Beratit, ndërsa kanë mbetur dy persona të…
Ambasada amerikane në Tiranë ka sqaruar qytetarët shqiptarë që kanë aplikuar për Loton Amerikane DV-2019 se fitues të rinj mund…
Një shtetas shqiptar është arrestuar në Greqi, i akuzuar për kanosje me armë brenda në sallën e gjyqit. I arrestuari,…
Një aksident me vdekje ka ndodhur ditën e sotme në fshatin Çërravë-Pogradec. Siç bëhet me dije, mjeti tip "Benz" me…
Një ngjarje e shëmtuar është regjistruar sot në pikën kufitare të Kakavijës, ku  policia greke ka penguar skuadrën e Antigoneas…
Nga Tritan Shehu Duke marre shkas nga diskutimet e fundit per talasemiket dalin ne pah nje sere problemesh, per ata…
Disa të burgosur shqiptarë i kanë vënë flakën qelisë së burgut të Marassit në Genova. Mediat italiane kanë raportuar ditën…
Një trup i pajetë është gjendur sot në Vlorë nga policia në sheshin “Flamuri”. Nuk dihen ende rrethanat e ngjarjes…
Nga Rossella Tercatin Në mesin e majit ka nisur Ramazani, muaji i shenjtë i fesë islamike në të cilin, nga…
Edmond Merkaj, 53 vjeç dhe i biri Edjano, 23 vjeç, banues në Tiranë, janë arrestuar nga policia për plagosjen më…
Zbardhet dëshmia e 13-vjeçares nga Fieri, e cila u mor peng nga 3 të rinj, që tentuan edhe ta përdhunonin.…

Lajmet e fundit

Shqiptarët të parët për azil dhe në Itali

Aktualitet

Shqiptarët të parët për azil dhe në Itali

Emmanuel Macron, President i Francës: Si mund t’ua shpjegoj unë bashkëqytetarëve të mi, se vendi i dytë, qytetarët e të cilit kërkojnë azil në Francë, janë njerëz që vijnë nga...

Protestat në Katalonjë, rrezikohet “El Clasico”, kërkohet shtyrja

Sport

Protestat në Katalonjë, rrezikohet “El Clasico”, kërkohet shtyrja

“El Clasico” i futbollit Barcelona-Real Madrid rrezikon të mos luhet fundjavën e ardhshme, në datën 26 tetor. Federata spanjolle e futbollit kërkon shtyrjen e supersfidës për shkak të tensioneve që...

5000 firmat për krijimin e lëvizjes "Gratë e Unazës për Dinjitet"

Aktualitet

5000 firmat për krijimin e lëvizjes "Gratë e Unazës për Dinjitet"

Është krijuar lëvizja ‘Gratë e Unazës për Dinjitet’ pas gjestit shumë të ulur që Z.Borchard bëri datën e 13 tetorit. Dhe ditën e sotmë ato kanë dalë para mediave dhe kanë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!