Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ditën e sotme në fshatin Shelqet të Shkodrës ku një 21 vjeçare me inicialet…
Emigrantët po kthehen për të festuar në shtëpi Pashkën Ortodokse. Mbrëmja e së premte, riktheu fluksin në pikat kufitare me…
Nisur nga shqetësimet dhe rreziku i vazhdueshëm që shfaqin mjetet eshërbimit publik, kryesisht në rrugën interurbane kryesore Tiranë – Durrës…
Rreth 60 kilogram Canabis Sativa të cilat janë sekuestruar në një apartament në qytetin e Romës. Lënda narkotike ka qenë…
Policia e Lezhës njofton për një sherr mes një polici dhe disa personave në qendër të qytetit. Mësohet se polici…
Policia e Milanos ka vënë në pranga 12 persona në provincën e Abbiategrasso, pasi ndaj tyre u lëshua një urdhër…
Një incident ka ndodhur pasditen e sotme në qytetin e Lezhës ku një efektiv i qarkullimit rrugor ka ndaluar një…
Prania e lumenjve në disa qytete është mrekulli e sidomos në këtë stinë të viti. Por, pamja që ofron lugina…
Është djegur tërësisht një automjet luksoz tip “BMW” Seria 7 në lagjen ‘4 Heronjtë’ të Vlorës. Nga të dhënat që ka ofrusr…
Avokatët e Ish-kreut të Autoritetit Rrugor Shqiptar, Dashamir Xhika, i cili akuzohet për shpërdorim detyre, kanë dorëzuar rekursin në Gjykatën…
Një 44-vjeçar nga Gramshi ka humbur aksidentalisht jetën paraditen e kësaj të shtune. 44-vjeçari A.J ka humbur jetën pasi ka…
Është finalizuar me sukses operacioni antidrgogë i koduar “ Fresku” , ku janë sekuestruar 70 doza lëndë narkotike e dyshuar…

Lajmet e fundit

Tragjedi në Shkodër! Vdes në ring boksieri bullgar

Aktualitet

Tragjedi në Shkodër! Vdes në ring boksieri bullgar

Një ngjarje tragjike ka ndodhur në Shkodër gjatë turneut të boksit “Shkodra Boxing Night”, ku në përballjes mes durrsakut Ardit Murja dhe bullgarit Isus Velchkov, ky i fundit ka humbur...

Çahen muret dhe tavani, banesa e dëmtuar në Lezhë

Aktualitet

Çahen muret dhe tavani, banesa e dëmtuar në Lezhë

Një banesë në Shënkoll të Lezhës ka pësuar dëme nga termeti. Ndërkohë që emergjencat po mbledhin informacion pasi dyshohet të ketë dhe dëme të tjera në qarkun e Lezhës.

Nga 1851, historia e tërmeteve më shkatërrimtarë në Shqipëri, me qindra viktima

Aktualitet

Nga 1851, historia e tërmeteve më shkatërrimtarë në Shqipëri, me qindra viktima

Pjesa më e madhe e Shqipërisë qendrore u lëkund fuqishëm sot nga dhjetëra tërmete, ku njëri prej tyre i ishte me magnitudë 5.2. Megjithëse, Shqipëria është në një zonë sizmike...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!