Një punëtor dhe dy roje të Shoqërisë Private të Ruajtjes e Sigurisë Fizike, janë vënë në pranga pasi u zbuluan…
Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ditën e sotme në fshatin Shelqet të Shkodrës ku një 21 vjeçare me inicialet…
Emigrantët po kthehen për të festuar në shtëpi Pashkën Ortodokse. Mbrëmja e së premte, riktheu fluksin në pikat kufitare me…
Nisur nga shqetësimet dhe rreziku i vazhdueshëm që shfaqin mjetet eshërbimit publik, kryesisht në rrugën interurbane kryesore Tiranë – Durrës…
Rreth 60 kilogram Canabis Sativa të cilat janë sekuestruar në një apartament në qytetin e Romës. Lënda narkotike ka qenë…
Policia e Lezhës njofton për një sherr mes një polici dhe disa personave në qendër të qytetit. Mësohet se polici…
Policia e Milanos ka vënë në pranga 12 persona në provincën e Abbiategrasso, pasi ndaj tyre u lëshua një urdhër…
Një incident ka ndodhur pasditen e sotme në qytetin e Lezhës ku një efektiv i qarkullimit rrugor ka ndaluar një…
Prania e lumenjve në disa qytete është mrekulli e sidomos në këtë stinë të viti. Por, pamja që ofron lugina…
Është djegur tërësisht një automjet luksoz tip “BMW” Seria 7 në lagjen ‘4 Heronjtë’ të Vlorës. Nga të dhënat që ka ofrusr…
Avokatët e Ish-kreut të Autoritetit Rrugor Shqiptar, Dashamir Xhika, i cili akuzohet për shpërdorim detyre, kanë dorëzuar rekursin në Gjykatën…
Një 44-vjeçar nga Gramshi ka humbur aksidentalisht jetën paraditen e kësaj të shtune. 44-vjeçari A.J ka humbur jetën pasi ka…

Lajmet e fundit

Drama e fëmijëve shqiptarë/ 8-vjeçarja: Ndihmoni shoqen time, është e varfër, i jap bukë në...

Aktualitet

Drama e fëmijëve shqiptarë/ 8-vjeçarja: Ndihmoni shoqen time, është e varfër, i jap bukë në...

Nëse mendojmë se bota e fëmijëve janë vetëm lodrat gabohemi. Ata mendojnë për bashkëmoshataret e tyre. Amina në Fier, vetëm 8 vjeç i është drejtuar emisionit “Shqiptarët për shqiptarët” në...

Shkupi shpreh zhgënjim për mos hapjen e bisedimeve nga BE-ja

Aktualitet

Shkupi shpreh zhgënjim për mos hapjen e bisedimeve nga BE-ja

Dështimi për marrjen e datës në takimin e drejtuesve të vendeve anëtare të Bashkimit Evropian në Bruksel, u prit me zhgënjim në Shkup. Kabineti qeveritar i zotit Zaev ka njoftuar...

Tragjedi e dyfishtë/ I riu katër ditë i zhdukur, i vdes edhe babai

Aktualitet

Tragjedi e dyfishtë/ I riu katër ditë i zhdukur, i vdes edhe babai

Një familje shqiptare në Lipjan të Kosovës është goditur nga një tragjedi e dyfishtë brenda pak ditësh. Katër ditë pasi Shqipdon Aliu, 23 vjeç, ishte zhdukur, ka humbur jetën edhe...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!