Festivali “Metal United World Wide II” që u mbajt në Prishtinë në muajin qershor, iu bashkua botës në solidarizim nëpërmjet…
Woody Allen është regjisor, shkrimtar dhe komedian amerikan i cili ka një karrierë të bujshme dhe të suksesshme prej gjashtë…
“The Stroke (Skype)” me regji dhe skenar nga Isa Qosja dhe “Heshtja e Sirenave” me regji dhe skenar nga Gazmend…
Një lajm i hidhur ka mbërritur vetëm pak orë më parë. Aktorja e njohur shqiptare Valentina Caci ka ndërruar jetë.…
Është liruar ditën e sotme nga deryra, nëpërmjet një VKM-je drejtoresha e Bibliotekës Kombëtare, Persida Asllani. Vendimi i marrë është…
Komedia “Karnavalet e Korçës” shkuar nga Spiro Çomora me regji nga Altin Basha në teatrin antik të Butrintit. Kjo vepër…
Këngëtarja e njohur Rita Ora, do të performojë për herë të parë në Zarë të Kroacisë këtë verë. Ora do…
Këtë korrik, prej datës 11 deri në datën 14 në qytetin e Prizrenit, do të mbahet edicioni i nëntë i…
Me datë 12 korrik 2019 në Halifax të Kanadasë, do të mbahet manifestimi për nderë të 20 vjetorit të Refugjatëve…
“Korça Short Film Fest 2019” këtë vit sjell 50 filma të shkurtër në konkurrim nga 27 vende të ndryshme të…
Prej datës 24 korrik më Korçë do të rikthehet Festivali "Mik". Eventi është i ndarë në 5 netë në të…
Ansambli Gjilani pas paraqitjeve dhe sukseseve të njëpasnjëshme të kohëve të fundit, mori pjesë në natën finale në Festivalin e Këngës dhe Valles shqipe “Këngë…

Lajmet e fundit

Aksidenti në Elbasan/ Të plagosurit rëndë, me urgjencë drejt Tiranës

Kronikë

Aksidenti në Elbasan/ Të plagosurit rëndë, me urgjencë drejt Tiranës

Dy të plagosurit e aksidentit në Paper të Elbasanit, që mbetën të bllokuar në mjet, janë transportuar drejt spitalit të Traumës në kryeqytet, për ndihmë mjekësore të specializuar. Burime policore thanë...

Kriza, reagon PLL, Shpëtim Axhami: S’ka rëndësi data e zgjedhjeve, por standardet dhe pa Ramën kryeministër

Politikë

Kriza, reagon PLL, Shpëtim Axhami: S’ka rëndësi data e zgjedhjeve, por standardet dhe pa Ramën kryeministër

Partia Lëvizja e Legalitetit përmes një deklarate sot komenton zhvillimet politike në vend si dhe ndalet tek kriza që ka mbërthyer vendin. Në deklaratën shpërndarë për mediat kreu i PLL...

Salvini: Nuk kemi marrë financime të fshehta nga Rusia

Globi

Salvini: Nuk kemi marrë financime të fshehta nga Rusia

Zëvendëskryeministri i Italisë, Matteo Salvini, hodhi poshtë pretendimet se partia e tij populiste është përpjekur të marrë financime të fshehta nga Rusia. Ai ndërkohë ka shtuar komentet në mbrojtje të...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!