Charles Baudelaire Dashuria ulet mbi kafkënE Njerëzimit,Dhe mbi këtë fron e poshtëronMe të qeshur të pacipë, Fryn gëzueshëm flluska rrumbullakeQë…
Pedagogu i Universitetit të Tiranës dhe aktivisti, Ervin Goci, i ftuar në "Arena" në Ora News, thotë se nëse godina…
Bibliotekat gjithnjë janë konsideruar si një vend strehimi, ku mund të gjesh vetveten në leximin e rreshtave, por dhe ta…
Në ambientet e Fakultetit Ekonomik të Universitetit A.Xhuvani është bërë promovimi i librit “Dilema Kushtetuese II” e shkrimtarit dhe njëkohësisht…
Novelat më të mira të të gjitha kohërave, nga ato të Marsel Proust deri tek “Mes Marsi” i George Eliot.Të lexosh…
Eugent Bushpepa është kualifikuar në finalen e Eurovision 2018. Këngëtari shqiptari përfaqëson Shqipërinë me këngën ‘Mall’. Mbrëmjen e së martës…
Kineasti amerikan Martin Scorsese dhe aktorja australiane Cate Blanchett, presidente e jurisë hapën dje në mbrëmje edicionin e 71-të të…
Ndonëse 63 vite më parë festivali evropian “Eurovision”, kishte nisur me qëllimin që t’i bashkonte popujt e kontinetit të vjetër…
Studiuesi i njohur Aurel Plasari ka akuzuar kryeministrin Rama se kërkon të imponojë elita nga zyra e tij. Gjatë konferencës…
Sot në Pallatin e Kongreseve u mbajt Konferenca Ndërkombëtare Albanologjike kushtuar Gjergj Kastriot Skënderbeut. Kjo konferencë u zhvillua në kuadër…
Prestigjozja britanike “The Sun”, i ka kushtuar një artikull Eugent Bushpepës, i cili përfaqëson Shqipërinë në Eurovizion 2018, që po…
Artistët kërkojnë rritjen e fondit të kulturës në nivelin 1 përqind të buxhetit të shtetit Skena e Pavarur Kulturore i…

Lajmet e fundit

VIDEO/ Film 'horror': 3 km mes frikës e gjakut, pronari i lokalit mbi makinën në ecje të turistëve spanjollë

Aktualitet

VIDEO/ Film 'horror': 3 km mes frikës e gjakut, pronari i lokalit mbi makinën në ecje të turistëve spanjollë

Dalin pamjet e tmerrshme të sulmit ndaj turistëve spanjollë në Porto Palermo nga pronari i një lokali, Mihal Kokëdhima. Pamjet nuk kanë nevojë për koment. Dje, Policia e Sarandës i ka...

Interi në hall, për Ikardin mbetet vetëm Napoli ose… Juventusi!

Sport

Interi në hall, për Ikardin mbetet vetëm Napoli ose… Juventusi!

Rinovimi i Edin Xhekos me Romën ishte një goditje për Interin, pasi komplikon shumë planet e zikaltërve në merkato. Interi shpresonte shumë që të mbërrinte te boshnjaku duke futur në...

Merr fund i nxehti afrikan, bëhuni gati për reshje shiu

Aktualitet

Merr fund i nxehti afrikan, bëhuni gati për reshje shiu

Pas të nxehtit afrikan, moti në Europë do pësojë disa ndryshime të mëdha. sipas metereologut të Accuweather, Tyler Roys, shtatori do të sjellë reshje shiu në Ballkan. Sistemet e motit të...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!