A2, kanali televiziv i lajmeve në partneritet ekskluziv me CNN, ka nisur zyrtarisht procesin e rekrutimit të stafit në Shqipëri.…
NGA AHMET PRENÇIE mbarova së lexuari librin tand të fundit, “Bekim i plisit të Moisiut”. S’kam fjalë për të thënë…
Muzeu i Artit Modern në Gjenevë dje prezantoi për vizitorët pikturën e Pikasos “The Mousquetaire Buste”, që pas blerjes së…
Lëvizjet feministe kanë bërë dhe vazhdojnë të bëjnë fushatë për të drejtat e grave, duke përfshirë  të drejtën për të…
Nga Mehmet ELEZI Një poezi e këtyre ditëve më nxiti për këtë shenim. Titulli: “Qeni i çartun”. Autor: Hamit Alia. Poezia…
Puna e saj e palodhur në mes të viktimave të varfërisë në Indi e ka bërë një nga personat më…
Aleksandër Lalo u lind, si sot, 69 vjet më parë, më 27 prill të vitit 1949, në Tiranë. Kjo është…
Dossier/Shqipëria në Eurovizion Frederik Ndoci erdhi enkas nga SHBA, se iu premtua çmimi i parë në Festivalin e 46 –të…
Elia Zaharia do të interpretojë këtë fundjavë në skenën e teatrit “Andon Zako Cajupi” të Korçës, në veprën e Nikolai…
Bota ka ndryshuar shumë në hapësirën e një shekulli të vetëm dhe veshja e të rinjve nuk ka bërë përjashtim.…
Tregim nga Ramiz GINI   I pari i tha të dytit: - Shteti ra, tani do të pllakosë zia e…
Galeria kombëtare e Maqedonisë njoftoi sot se kishte nderin dhe kënaqësinë e veçantë të prezantonte ekspozitën “100 vjet nga lindja…

Lajmet e fundit

Alibeaj: Saimir Tahiri arrestoi për një cigare hashash të riun, që vari veten

Politikë

Alibeaj: Saimir Tahiri arrestoi për një cigare hashash të riun, që vari veten

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Enkelejd Alibeaj i ftuar në studion e lajmeve në RTV Ora u shpreh se vendimi i dhënë nga Gjykata për ish-ministrin Saimir Tahiri nuk ishte surprizë...

Kurti për gazetën sllovene: Kufiri i Kosovës me Shqipërinë është kufiri i Jugosllavisë, jo shqiptar

Bota Shqiptare

Kurti për gazetën sllovene: Kufiri i Kosovës me Shqipërinë është kufiri i Jugosllavisë, jo shqiptar

Javës tjetër një fushatë parazgjedhore fillon para zgjedhjeve të parakohshme parlamentare në Kosovë që mbahen më 6 tetor. Udhëheqësi i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, shpjegoi shkurtimisht se si e imagjinon...

Ksabi Alonso kërcënon Zidanin, Murinjo i bën “dalje” Realit

Sport

Ksabi Alonso kërcënon Zidanin, Murinjo i bën “dalje” Realit

Fillimi shumë i dobët i sezonit nga ana e Real Madridit ka vendosur në pikëpyetje të madhe të ardhmen e Zinedin Zidan, që u afrua vetëm pak muaj më parë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!