Këshilli organizativ i festivalit “Zambaku i Prizrenit 2019”, prezentoi gjashtëmbëdhjetë këngët që do të garojnë për çmimet kryesore gjatë natës…
Kantautorja dhe modelja e njohur, bashkëshortja e ish-Presidentit francez Nicolas Sarkozy, Carla Bruni, do të këndojë në Butrint. Ajo do…
John, emri i vërtetë i të cilit ishte Malcolm John “Mac” Rebennack, njihet për brendin e tij ndikues në zhanrin…
  Dy yjet e kinemasë amerikane i kanë rrënjët e tyre në krahinën e vogël të juglindjes, buzë lumit “Devoll”…
Kantautorja dhe modelja e njohur, bashkëshortja e ish-Presidentit francez Nicolas Sarkozy, Carla Bruni, do të këndojë në Butrint. Ajo do…
Në ditën e Fiter Bajramit, ish-kryetari i Komunitetit Shtetëror të Kulteve, Ilir Hoxholli, ishte “I Ftuari” i Endri Xhafos në…
Shfaqja “Kumarxhiu” është premiera e re në skenën e teatrit “Migjeni” në qytetin e Shkodrës. Shkruar nga Carlo Goldon, përshtatja…
Orkestra Simfonike e RTSH zhvilloi në Universitetin e Arteve një koncert simfonik me dirigjentin Gridi Kraja dhe solistin nga Sllovakia…
Orkestra Simfonike e RTSH zhvilloi në Universitetin e Arteve një koncert simfonik me dirigjentin Gridi Kraja dhe solistin nga Sllovakia…
Aktori i shquar i teatrit “Aleksandër Moisiu”, Lutfi Hoxha, “Mjeshtër i Madh” ka festuar dje 85-vjetorin e tij të lindjes,…
Çka nëse e shkruan një libër, por vetëm njerëzit në vitin 2114 do të kenë mundësi ta lexojnë? Ky është…
Gjirokastra është në situatë tragjike. Kështu shprehen specialistët e trashëgimisë kulturore në vend. Edhe pse në reagimet e tyre herë…

Lajmet e fundit

Gjykata nuk mjaftohet me burgim të përjetshëm për "El Chapon", i jep dhe 30 vjet plus

Globi

Gjykata nuk mjaftohet me burgim të përjetshëm për "El Chapon", i jep dhe 30 vjet plus

Gjykata e Nju Jorkut e dënoi udhëheqësin meksikan të rrjetit të drogës, Joaquin "El Chapo" Guzman, me burgim të përjetshëm, plus 30 vjet. Guzman, 62 vjeç, u shpall fajtor për dhjetë...

“Mund të kishe sukses me filma për të rritur”/Pas fotos seksi, Olta Gixhari “ofendohet” nga komentuesi

Show-biz

“Mund të kishe sukses me filma për të rritur”/Pas fotos seksi, Olta Gixhari “ofendohet” nga komentuesi

Prej disa ditësh aktorja shqiptare Olta Gixhari poston foto në profilin e saj në Instagram nga pushimet e saj ku ka treguar dhe linjat seksi me bikini. Aktorja së fundmi ka...

Vendosi rekord në Serinë A, futbollisti shqiptar i bashkohet zyrtarisht Lacios

Sport

Vendosi rekord në Serinë A, futbollisti shqiptar i bashkohet zyrtarisht Lacios

Tashmë është zyrtare, Anxhelo Ndreca do të jetë pjesë e Lacios në sezonin e ardhshme. Ka qenë klubi kryeqytetas që nëpërmjet një komunikate zyrtare, ka njoftuar transferimin e 17-vjeçarit shqiptar...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!