Të rinjtë e FRPD-së kanë zgjedhur që të mbrojnë Teatrin Kombëtar, në vend që të shkojnë në plazh. Bashkë me…
Festivali “DokuFest” vjen këtë vit në edicionin e 18 me 280 filma. Prodhime të ndryshme të kinemasë së huaj dhe…
Veprat e piktorit të njohur Bujar Zajmi janë ekspozuar në galerinë e arteve të qytetit të Pejës. Ekspozita e piktorit…
Pianistja e njohur kosovare Artemida Qarri, nesër mban koncert solistik në “Teatro Di Marcello” të Romës, që është një nga…
Edi Rama sërisht del blof në tentativat e tij duke nxjerrë në Facebook pohime të aktorëve që gjoja janë pro…
Para se të kthehej në botën filmike të Marvel dhe ta merrte vendin e regjisorit të Thorit të ri, Taika…
Aktori i njohur Guljelm Radoja, një prej personazheve që ka dalë në mbrojtje të Teatrit Kombëtar që në fillimet e lëvizjes,…
Artistja komponteorane, Elina Duni ka përshëndetur qytetarët që dolën dhe mbrojtën dje, Teatrin Kombëtar. Duni në një shënim në facebook…
Aktori dhe regjisori Edmond Budina, ka mundur të depërtojë në brendësi të godinës së Teatrit Kombëtar, së bashku me dhjetra…
Për hir të dashurisë së djalit, Edoardo Ponti, aktorja e madhe Sophia Loren, në moshën 84-vjeçare kthehet në skenën e…
Shkrimtari i njohur Ismail Kadare është një ndër 9 finalistët për çmimin e madh “The Nuestadt International Prize for Literature”,…
Loja e aktorëve ferizajas dhe mjeshtëria regjisoriale e regjisores Elmaze Nura me shfaqjen “Koprraci” për pak javë shpërthejnë kufijtë e…

Lajmet e fundit

Nuk ju pëlqen diçka në Facebook? Së shpejti mund të ankoheni në "Gjykatë"

Teknologji

Nuk ju pëlqen diçka në Facebook? Së shpejti mund të ankoheni në "Gjykatë"

Pas skandalit ku dolën të dhënat e miliona përdoruesve, Facebook ka marrë masat që të mos ndodhë më një gjë e tillë. Facebook do të krijojë një bord mbikëqyrës me 11...

Protokolli i Montrealit, 32 vite të sukseshme, sfida e re e ngohjes globale

Aktualitet

Protokolli i Montrealit, 32 vite të sukseshme, sfida e re e ngohjes globale

Në prag të Samitit të Kombeve të Bashkuara për Klimën, i cili do të mbahet në New York, javën që vjen, vlen të nënvizohet se Protokolli i Montrealit mbi substancat...

Komedia e zezë që ironizon Hitlerin, fitues i TIFF

Kulturë

Komedia e zezë që ironizon Hitlerin, fitues i TIFF

Filmi satirik “Jojo Rabbit”, me regji të Taika Waititit, është vlerësuar si prodhimi më i mirë i vitit në Festivalin Ndërkombëtar të Filmit në Toronto. Ngjarjet vendosen në vitin 1940 në...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!