Komedia “Tango” me regji nga Artan Imami vjen premierë për publikun në skenë te “arTurbina”. Një shfaqje që sjell në…
Parodistët që kanë punuar përkrah tij nuk kanë mundur dot ta përballojnë humbjen e mikut të tyre. Tanimë nuk do…
"Albanian Pop Rock Duets" do vijë mbrëmjen e 2 qershorit në Amfiteatrin e Tiranës. Një festë e magjishme ku do…
Ekspozita e fotografëve italianë Pietro dhe Larissa Quaroni me 780 fotografi të digjitalizuara të arkivit personal të tyre të Shqipërisë…
Mbrëmja koncertale “Takohemi në Vlorë”, që u zhvillua në sallën e Teatrit “Petro Marko”, të këtij qyteti, mblodhi artistë të…
J.K. Rowlinng do të publikojë katër histori të reja të Harry Potter muajin tjetër, ndërkohë që fansat janë gati për…
Shuhet aktori i madh i humori Muhamet Liko. Parodisti i njohur vlonjat është ndarë sot nga jeta në moshën 65-vjeçare.…
Filmi "Streha mes reve" me skenar dhe regji nga Robert Budina, në garën zyrtare të çmimit Fipresci në TIFF Cluj…
Tenori Armaldo Kllogjeri, një prej zërave më të bukur dhe potent të artit operistik shqiptar vjen këtë mbrëmje me koncertin…
Shkolla e muzikës “Prenk Jakova” mbanë koncert për përvjetorin jubilar në Prishtinë shënoi përvjetorin e 70-të të hapjes. Pas gati…
Festivali Folklorik Tipologjik Kombëtar i Valles Popullore Burimore zhvilloi edicionin e dhjetë në qytetin e Lushnjes. Në këtë edicion morën…
Për nderë të 330- vjetorit të kalimit në amshim të Imzot Pjetër Bogdanit do të organizohet një tribunë shkencore. Tribuna…

Lajmet e fundit

Kriza, reagon PLL, Shpëtim Axhami: S’ka rëndësi data e zgjedhjeve, por standardet dhe pa Ramën kryeministër

Politikë

Kriza, reagon PLL, Shpëtim Axhami: S’ka rëndësi data e zgjedhjeve, por standardet dhe pa Ramën kryeministër

Partia Lëvizja e Legalitetit përmes një deklarate sot komenton zhvillimet politike në vend si dhe ndalet tek kriza që ka mbërthyer vendin. Në deklaratën shpërndarë për mediat kreu i PLL...

Salvini: Nuk kemi marrë financime të fshehta nga Rusia

Globi

Salvini: Nuk kemi marrë financime të fshehta nga Rusia

Zëvendëskryeministri i Italisë, Matteo Salvini, hodhi poshtë pretendimet se partia e tij populiste është përpjekur të marrë financime të fshehta nga Rusia. Ai ndërkohë ka shtuar komentet në mbrojtje të...

Katër të arrestuar në Tiranë për rrëmbim personi, plagosje dhe përndjekje

Kronikë

Katër të arrestuar në Tiranë për rrëmbim personi, plagosje dhe përndjekje

Katër persona kanë rënë në prangat e policisë së komisariatit numër 2 në kryeqytet për vepra të ndryshme penale. Policia shtetasit F. M., 35 vjeç dhe S. M., 19 vjeç...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!