Nga dita e enjte deri të shtunën pritet që në Kosovë të qëndrojë një delegacion i Bashkimit Evropian për të…
Gjykata Kushtetuese duke vendosur sipas kërkesës së Glauk Konjufcës dhe 11 deputetëve të tjerë, ka gjetur se kjo marrëveshje nuk…
Një tjetër amerikan është caktuar në postin e kryeprokurorit të Dhomave të Specializuara dhe Zyrës së Prokurorit në Kosovë pas…
Një shqiptar është arrestuar në Barcelonë i dyshuar si kreu i një grupi kriminal, të cilët mendohet të kenë kryer…
Ambasadori amerikan në Kosovë, Greg Delawie, ka shprehur shqetësimin dhe keqardhjen e tij në lidhje me aksidentin dhe për rrjedhojë…
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj në një intervistë për Gazetën El Pais ka thënë se Kosova dhe Katalonja nuk kanë…
Serbia dhe Kroacia kanë shfaqur tensione në mardhënien e tyre, madje ata kanë kërcënuar njëra- tjetrën me tërheqje të  përfaqësuesve…
Po vazhdon aksioni i kërkim-shpëtimit të dy policëve nga Kosova që u zhdukën në lumin Lepenc. Kërkimet sot janë shtrirë…
Derivatet e naftës në Maqedoni do të rriten mesnatën e sotme. Eurosuper BS-95 do të kushtoj 70 denarë për litër,…
Kryeministri Zoran Zaev për të disatën herë paralajmërohet dhe kërcënohet përmes rrjeteve sociale edhe atë me likuidim në rast se…
Mjekët po rrallohen e radhët në klinika shtohen. Kujt është i sëmurë në Ballkan i duhet durim. Ose të ketë…
Presidenti i Republikës Ilir Meta, ka vizituar sot qytetin e Strugës ku është takuar dhe me kryetarin e Komunës Ramiz…

Lajmet e fundit

Një gur në Mars pagëzohet “Rolling Stones”

Teknologji

Një gur në Mars pagëzohet “Rolling Stones”

Fama e Rolling Stones, muzika e të cilëve për dekada ka patur përmasa globale në Tokë, tani shtrihet edhe më tej, në planete të tjera. Grupi ka zbarkuar në fakt në...

Vuloset e ardhmja e Elseid Hysajt

Sport

Vuloset e ardhmja e Elseid Hysajt

Mbrojtësi i Kombëtares kuqezi, Elseid Hysaj, ka qenë një nga emrat më të përfolur në merkaton verore, me interes nga klube të ndryshme, teksa ëm afër nga të gjithë duket...

Domethënia e gurit të çmuar që Dua mori dhuratë nga i dashuri

Show-biz

Domethënia e gurit të çmuar që Dua mori dhuratë nga i dashuri

Dua Lipa ka marrë një nga dhuratat më të veçanta në jetën e saj nga i dashuri Anwar Hadid. Dua Lipa mbushi dje plot 24 vjet dhe ishin të shumtë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!