Deri në mesditë i gjithë vendi do të dominohet nga kthjellime dhe vranësira të shpeshta. Më të dukshme vranësirat paraqiten…
Vijon ndikimi e masave ajrore të paqëndrueshme ku vranësira të dendura dhe rrebeshe afatshkurtër shiu do të dominojnë gjatë paradites…
Shira me rrebeshe edhe në ditët e para të javës që po vjen. Ashtu siç ishte parashikuar ka nisur paqëndrueshmëria në…
Paraditja paraqitet në kushtet e motit të vranët në të gjithë Shqipërinë me reshje të pakta e të izoluara në…
Gjatë paradites moti është paraqitur me kthjellime dhe vranësira të lehta në të gjithë Shqipërinë. Më të dendura vranësirat mbeten…
Kthjellime dhe vranësira dominojnë territorin, ku herë pas herë do të ketë zhvillim i tyre duke gjeneruar shira afat-shkurtër. Pjesa…
Paraditja por dhe orët e pasdites do të dominohen kryesisht nga alternime kthjellimesh dhe vranësira kalimtare në të gjithë territorin.…
Vranësira të shpeshta dhe kthjellime të pakta do të dominojnë deri pas mesditës duke gjeneruar herë pas here dhe shira,…
Zonat e ulta do të vijojnë të mbeten nën dominimi e motit të kthjellët, ndërsa zonat përgjatë kufirit lindor paraqiten…
Dita e diel 28 prill 2019 moti do të jetë kthjellime dhe kalime të pakta vranësirash në zonat malore .…
Në pjesën më të madhe të territorit deri në mesditë moti do të vijojë me kthjellime dhe vranësira të lehta.…
Kthjellime e vranësira kalimtare dominojnë motin në territor deri në mesditë kur vranësirat bëhen më të dukshme në zonat malore,…

Lajmet e fundit

LSI: Tryezë politike para 18 tetorit, mund të prodhojë edhe dorëheqjen e Ramës!

Politikë

LSI: Tryezë politike para 18 tetorit, mund të prodhojë edhe dorëheqjen e Ramës!

Teksa kreu i LZHK-së, Dashamir Shehi foli dje për një platformë të PD-së prej 5 pikash për zgjidhjen e krizës, sekretari i Përgjithshëm i LSI-së, Endrit Braimllari tha se ajo...

Vdesin dy pacientë brenda javës në spital, ja pse akuzohet doktori mik me Taulant Ballën

Aktualitet

Vdesin dy pacientë brenda javës në spital, ja pse akuzohet doktori mik me Taulant Ballën

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Spitalin e Përrenjasit, ku mësohet se dy të sëmurë kanë ndërruar jetë nga ilaçet e skaduara. Denoncimin e ka bërë publik një qytetar që...

VIDEO/ Dalin pamje, si u ndoq dhe u ekzekutua ish-polici Malko

Aktualitet

VIDEO/ Dalin pamje, si u ndoq dhe u ekzekutua ish-polici Malko

Dalin pamjet e ndjekjes së makinës së Santiago Malkos nga atentatorët, pak sekonda para ekzekutimit. 26-vjeçari u qëllua me breshëri nga xhami i pasëm i një Mercedes-Benz, që e ndiqte në...

Sondazh

Nothing found!