Moti do të marrë një kthesë të papritur, duke filluar nga pasditja e sotme. Fundjava do të shoqërohet me reshje…
Një tjetër ditë e nxehtë na pret sot.Kohë ideale për pushime buzë detit. Moti i kthjellët do të dominojë në…
Moti për ditën e sotme do të  jetë me diell përgjatë ultësirës perëndimore , ndërsa në juglindje  vranësirat do të…
Gadishull i Ballkanit po ndikohet nga periferia e presionit të lartë atmosferik me qendër kryesore të pozicionuar në ishujt Britanikë…
Kontinenti Evropian vazhdon të jetë në aktivitetin e Anticiklonit subtropikal i  cili po kushtëzon  territorin e Shqipërisë  mot të stabilizuar.…
Moti do të jetë me kthjellime përgjatë Ultësirës perëndimore. Në  zonat malore vranësirat do të shfaqen të pakta deri mesatare…
Ditët me shi, edhe pse lokal në disa zonë, kanë përfunduar. Sipas Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit nga…
Parashikimi i motit, e diel 21 Korrik 2019, sipas Institutit të Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit RESHJET Nesër  (e diel,…
Sipas MeteoAlb, vendi mbetet nën kushte të qëndrueshme atmosferike, ku kthjellime dhe vranësira kalimtare do të vijojnë të mbeten dominonte.…
Gadishulli i Ballkanit po vazhdon të ndikohet nga qarkullimi i masave ajrore relativisht të paqëndrueshme në shtresat e larta të…
Moti për ditën e sotme do të jetë me kthjellime në ultësirën Perëndimore dhe vranësira mesatare në Juglindje ku do…
Moti do të jetë me vranësira mesatare deri në reshje të dendura shiu në të gjithë vendin. Era do të …

Lajmet e fundit

‘Punësimet tufa-tufa të Rilindjes në administratë atentat ndaj hapjes së negociatave’

Politikë

‘Punësimet tufa-tufa të Rilindjes në administratë atentat ndaj hapjes së negociatave’

Bundestagu gjerman pritet ti vendosë Shqipërisë një tjetër kusht për hapjen e negociatave. Kushti i ri lidhet me Reformën në Administratën Publike. Ligji për nëpunësin civil ishte kusht 6 vite...

LSI: Tryezë politike para 18 tetorit, mund të prodhojë edhe dorëheqjen e Ramës!

Politikë

LSI: Tryezë politike para 18 tetorit, mund të prodhojë edhe dorëheqjen e Ramës!

Teksa kreu i LZHK-së, Dashamir Shehi foli dje për një platformë të PD-së prej 5 pikash për zgjidhjen e krizës, sekretari i Përgjithshëm i LSI-së, Endrit Braimllari tha se ajo...

Vdesin dy pacientë brenda javës në spital, ja pse akuzohet doktori mik me Taulant Ballën

Aktualitet

Vdesin dy pacientë brenda javës në spital, ja pse akuzohet doktori mik me Taulant Ballën

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Spitalin e Përrenjasit, ku mësohet se dy të sëmurë kanë ndërruar jetë nga ilaçet e skaduara. Denoncimin e ka bërë publik një qytetar që...

Sondazh

Nothing found!