Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Turqi,në  universitetin ''Osmangazi'' në Eskisehir. Nga të shtënat me armë, kanë mbetur 4…
Pothuajse tetë në dhjetë kompani dhe organe të sektorit publik paguajnë burra më shumë se gratë sipas një studimi që…
NJë Gjykatë turke ka lëshuar një numër kërkesash ekstradimi për 54 pjesëtarë të rrjetit të klerikut në arrati Fetullah Gylen…
Një çiftë Larry Spiering 69 vjeç dhe Becky Smith 61 vjeç janë martuar në një supermarket, pasi ishin takuar në atë…
Në disa pjesë të Afrikës ka një rritje alarmante të të prekurve me HIV/AID, rreth 170 persona infektohen çdo ditë.…
Një grua japoneze Lizuka tregon tmerrin e jetës së saj pasi në moshën 16 vjeçare është detyruar të sterilizohet, sipas…
Një shqiptar, ka ndërruar jetë në spital në Itali pas 24 ditësh në agoni. Ai është goditur në kokë nga…
Disa shkencëtarë në Kopenhagen besojnë se po bëjnë një zbulim të madh përsa i përket teknologjisë së kompjuterave .Ata shprehen…
Presidenët e Iranit,Turqisë dhe Rusisë janë takuar sot në Ankara për të biseduar për situatën në Siri. Erdogan ka mirëpritur…
4 anëtarë të një familje kanë humur jetën ,në një aksident rrugor, pasi i kanë prerë rrugën një kamioni. Aksidenti…
Ndoshta duke synuar të rrëmbejë vëmendjen nga grupi i madh i video thirrjeve të përditësuara nga Snapchat-i këtë mëngjes, Facebook…
 Në familjen Mbretërore të Spanjës ka  ndodhur një ngjarje e pahijshme,  teksa të ndodhur në Katedralen Palma  në  Majorca ato…

Lajmet e fundit

FOTOT/Zjarr në katin e pestë të një pallati në Shkozë, shpëton familja me 3 fëmijë

Aktualitet

FOTOT/Zjarr në katin e pestë të një pallati në Shkozë, shpëton familja me 3 fëmijë

Një zjarr ka përfshirë një apartament në katin e pestë të një pallati në Shkozë, tek banesat sociale. Në apartamenten banonte një familje me tre fëmijë, që fatmirësisht kanë arritur...

Ministri gjerman paralajmëron: Garë e re armatimi në botë, një llogaritje e gabuar shkakton katastrofë

Globi

Ministri gjerman paralajmëron: Garë e re armatimi në botë, një llogaritje e gabuar shkakton katastrofë

Ministri i Jashtëm i Gjermanisë, Heiko Maas, paralajmëroi të premten për një garë të re të armëve në botë dhe bëri thirrje për rritjen e bashkëpunimit ndërkombëtar për të zvogëluar...

Drama e fëmijëve shqiptarë/ 8-vjeçarja: Ndihmoni shoqen time, është e varfër, i jap bukë në...

Aktualitet

Drama e fëmijëve shqiptarë/ 8-vjeçarja: Ndihmoni shoqen time, është e varfër, i jap bukë në...

Nëse mendojmë se bota e fëmijëve janë vetëm lodrat gabohemi. Ata mendojnë për bashkëmoshataret e tyre. Amina në Fier, vetëm 8 vjeç i është drejtuar emisionit “Shqiptarët për shqiptarët” në...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!