Disa njerëz i ndjek fati. Nëna e tre fëmijëve zbuloi se kishte fituar lotarinë vetëm pak minuta pasi i thanë…
Shkaku që sjell verbërinë e përhershme është pikërisht degjenerimi makular, i cili thuhet se do prekë 77 milion evropianë deri…
Shkencëtarët kanë arritur të krijojnë një virus të ri të ‘stilit cowpox’, që mendohet së mund ta shërojë çdo lloj…
Romar Lyle gjithmonë dëshironte të bëhej polic. Por gjithashtu e dinte se nuk mund ta realizonte ëndrrën e tij nëse…
Pas 42 vitesh e lëshuar nga Toka, sonda hapësinore e NASA-s, Voyager 2, ka dërguar të dhënat e para të…
Letra që do të zgjidhni, ju jep një mesazh të rëndësishëm frymëzimi për jetën tuaj. Letra e parë Kjo letër…
Shtëpia vazhdon të jetë në shitje për 10 milionë euro, dhe madje fotot janë ende ato të vjetrat, përralloret, por…
Njerëzit e pasur zakonisht vishen shumë thjeshtë dhe nuk duken të tillë nëse do ti do ti gjykojmë nga stili…
Një pikturë e humbur e artit të famshëm italian, e gjetur në kuzhinën e një gruaja të moshuar franceze, është…
Për të gjithë komplotuesit, besimtarët tek ekzistenca e UFO-ve dhe kundërshtarët e ndryshimeve klimaterike. Edward Snowden ka kërkuar në thellësitë…
Një familje në Britani, e cila konsiderohet si më e madhja në vend, do të rritet në numër. Zonja Sue…
Japonia ka arritur qëllimin e një vendi të zhvilluar për të patur tregues të shkëlqyer për sa i përket ushqimit…

Lajmet e fundit

Shqipëri - Andorra, shënohet goli i parë

Sport

Shqipëri - Andorra, shënohet goli i parë

Vetëm 7 minuta lojë i kanë mjaftuar Shqipërisë që të kalojë në avantazh 1-0 në sfidën kundër Andorras e vlefshme për eliminatoret në Euro 2020. Ishte Bekim Balaj i cili gjen...

‘Kushtetuesja’/ Ceremonia në presidencë, betohet Elsa Toska

Politikë

‘Kushtetuesja’/ Ceremonia në presidencë, betohet Elsa Toska

Anëtarja më e re e Gjykatës Kushtetuese, Elsa Toska, është betuar përpara Presidentit të Republikës. Ky është plotësimi i vakancës së parë të Kuvendit që zëvendëson ish-gjyqtarin, Vladimir Kristo Duke vendosur dorën...

Vendimi për Kopshtin Botanik, reagon Luçiano Boçi

Politikë

Vendimi për Kopshtin Botanik, reagon Luçiano Boçi

Pas vendimit të Gjykatës Administrative për mos pranuar padinë e Rektoratit dhe Dekanatit ndaj VKM-së që i merr Kopshtin Botanik Fakultetit të Shkencave të Natyrës, reagon ish deputeti i PD-së...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!