Një familje në Britani, e cila konsiderohet si më e madhja në vend, do të rritet në numër. Zonja Sue…
Japonia ka arritur qëllimin e një vendi të zhvilluar për të patur tregues të shkëlqyer për sa i përket ushqimit…
Barcelona e viteve '40 nuk i ngjan aspak magnetit të turistëve që ne njohim sot. Daniel Sempere, personazhi kryesor i…
Për të kremtuar 200 vjetorin e krijimit të poemës “E pafundmja” të Giacomo Leopardit, Ambasada Italiane në Shqipëri, në bashkëpunim…
Shpesh kjo pyetje diskutohet kur kardiologët dhe neurologët bëhen bashkë, por edhe ne njerëzit e thjeshtë e gjejmë veten duke…
Një palë të brendshme që besohet se janë veshur nga gruaja e Adolf Hitler, Eva Braun, u shitën për rreth…
Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në Kretë. Një zog i llojit 'shkabë' u përplas me një autobus në austradën…
Një zebër e rrallë e porsalindur është fotografuar në Rezervuarin “Maasai Mara Game” në Kenia. Kafsha me ngjyrë kafe dhe…
Kriza klimaterike po i sëmur edhe më shumë njerëzit, duke përkeqësuar gjendjen e tyre shëndetësore duke nisur nga alergjitë sezonale…
Arkeologët kanë bërë një prej zbulimeve më unike në Rusi. Ata gjetën një aksesor antik, që duket si një iPhone…
Një gjykatës në Albama ka urdhëruar lirimin e një burri që u dënua me burgim të përjetshëm se vodhi 50.75…
Administrata Trump i kërkoi Kongresit amerikan në maj që të rrisë shpenzimet për NASA-n vitin e ardhshëm, për të bërë…

Lajmet e fundit

Kemi listat tona/ ‘BE presion Ramës, do të të nxjerrim njerëzit e inkriminuar’

Politikë

Kemi listat tona/ ‘BE presion Ramës, do të të nxjerrim njerëzit e inkriminuar’

Kreu i LZHK-së, Dashamir Shehi tha në emisionin “Aktualitet” në Fax News se Edi Rama është mbështetur nga disa përfaqësues ndërkombëtar por që sipas tij, ata do të ndërrohen një...

Nuk e morën në ekskursion 12 vite më parë, shqiptari padit shkollën për 400 mijë euro

Bota Shqiptare

Nuk e morën në ekskursion 12 vite më parë, shqiptari padit shkollën për 400 mijë euro

12 vite më parë, shqiptari Endri Begaj ishte student në një shkollë në Itali, në Areco. Ai nuk u mor në një ekskursion që shkolla organizonte për në Amsterdam, me...

Angli/ Gjendet një kamion i dytë me njerëz, janë gjallë

Aktualitet

Angli/ Gjendet një kamion i dytë me njerëz, janë gjallë

Policia në Kent, në Anglinë juglindore, gjeti nëntë persona të gjallë në pjesën e pasme të një kamioni në autostradën M20 të Mërkurën, bën me dije Sky News. “Nëntë njerëz tani...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!