Meqenese Ulsiu, ka shpallur diktaturën dhe nuk i le deputetët të bëjnë pyetje po ja bëj publikisht pyetjet që kisha…
Nga Akil Kraja Edi Ramën duhet ta falënderojmë. Duke shkatërruar gjithçka, ai po rivendos themelet për një rend të ri…
Dje dhe pardje, me ftese te qeverise britanike, u mbajt ne Londer ne kuadrin e Procesit te Berlinit, Samiti i…
Nga Kastriot ISLAMI Shqipëria është pa Gjykatë Kushtetuese. Kjo mjafton për të nxjerrë përfundimin se Shqipëria nuk është as vend…
Nga Duran Aram Ekin Të hënën presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan bëri betimin si president. Erdogan ka tanimë më shumë…
Nga Qemal SAKAJEVA Për asnjë arsye tjetër, thjeshtë sepse nipi është me baba suedez, për Suedinë kam njohje përmes leximit.…
Nga Gazment Bardhi Partia Socialiste ka propozuar dy ndryshime në ligjin për statusin e magjistratit (i cili po kërkohet të…
Nga Xhemal Gjunkshi Samiti i Brukselit mbahet në një moment kritik për sigurinë e Aleancës së Atlantikut të Veriut dhe…
Nga Petrit Vasili Kundër Teatrit dhe jo në Teatër; në parlament në një salleë ku era e rëndë e injorancës…
Nga Florion Mima Sot ai merr në telefon qytetarët dhe u thotë pa iu dridhur qepalla T.Q.R. Po nëse populli…
Nga Xhemal Gjunkshi Sheshi i teatrit kombëtar në Tiranë prej javësh është kthyer tashmë në një epiqendër të mbrojtjes, modelit…
Nga Ylli Manjani 5 vitet e fundit duhet të na kenë shërbyer për të mësuar një mësim: Nuk qeveriset vendi…

Lajmet e fundit

Optimizmi është argëtim për të pamençurit?!

Politikë

Optimizmi është argëtim për të pamençurit?!

Nga Skënder MULLIQI Njerëzit jo human, njerëzit me biogarfi kriminale, njerëzit që e kan injorue realitetin, janë optimist për jetën, kurse njerëzit e ndershem, njerëzit të cilët po jetojnë me mundin...

Tirana në errësirë! OSHEE jep njoftimin zyrtar, ja cilat janë zonat që do të preken

Aktualitet

Tirana në errësirë! OSHEE jep njoftimin zyrtar, ja cilat janë zonat që do të preken

Operatori i shëprndarjes së energjisë OSHEE, ka bërë ditën e sotme njoftimin zyrtarë për stakimin energjisë në disa zona të kryeqytetit duke filluar nga ora 09:00 dhe deri në orën...

Tjetër disfatë për Mesin dhe Argjentinën

Sport

Tjetër disfatë për Mesin dhe Argjentinën

Kupa e Amerikës/Argjentine - Columbi 0-2 Skuadra e Argjentinës nuk e ka nisur aspak mirë rrugëtimin e saj në Kupën e Amerikës. E udhëhequr nga Lionel Messi në fushën e blertë dhe...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!