Sipas analistit Andi Bejtja, nuk është e largët dita që në vend të nisë një përplasje civile. I ftuar në…
Nga Veton Surroi 1. Tri gjëra nuk do të ndodhin në Shqipëri. Nuk do të ketë zgjedhje lokale, të lira…
Para disa orësh shqiptarët morën lajmin e keq të mos hapjes së negociatave me Bashkimin Europian. Kjo nuk ndodhi për…
Nga Këshilli i Lartë i Prokurorisë i Gent Ibrahimit, shërbëtorit të Ramës, dalin lajme të reja. Sipas tyre brenda muajit…
Nga Ilir Nikolla 12 qershori s’është ditëlindja e socialistëve. Spekulimi lidhur me ditëlindjen e PS-së, si dita kur në përfundim…
Bill Clinton mbetet shpëtimtari i kombit shqiptar, për të cilin respekti dhe admirimi do të mbesin sa të jetë jeta…
Shtet në duart e gangsterëve e quajti Bild , qeverisjen e  Edi Ramës. BILD i referohej bandave kriminale me të…
Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama kërcënoi me shkarkimin e Presidentit Ilir Meta pas vendimit të tij për shtyrjen e zgjedhjeve…
Në vitin 2016, drejtori i Misionit të Euralius në Shqipëri ka qenë Rainer Deville. Zotëria në fjalë nuk mbahet mend…
Media britanike Oxford Analytika në një përmbledhje në lidhje me situatën në Shqipëri ka folur dhe për vendimin e Presidentit…
Nga Qemal SAKAJEVA Përgjigje lapidare është dhënë në  rastin më të fundit nga ambasada amerikane në Beograd, dhe le ta…
Nga Petrit Vasili Dekreti i presidentit per shtyrjen e zgjedhjeve ishte shume i qarte ne qellimin dhe instrumentin kushtetues. Dekreti…

Lajmet e fundit

Dy turistët e huaj plagosen në Sarandë, nisen me helikopter drejt Tiranës

Aktualitet

Dy turistët e huaj plagosen në Sarandë, nisen me helikopter drejt Tiranës

aksidenti me motor. Mësohet se dy turistët nga Suedia dhe Italia kanë marrë plagë të rënda në trup.   Ata janë transportuar me helikopter drejt Spitalit të Traumës në kryeqytet, ndërkohë që ende...

VIDEO/ Policia rrethon zonën tek “Unaza e Re”, banori: Mund të ketë përplasje

Politikë

VIDEO/ Policia rrethon zonën tek “Unaza e Re”, banori: Mund të ketë përplasje

Vijojnë presionet shtetërore nga banorëve të Unazës së Re. Teksa protesta e tyre vijon të jetë e përditshme prej muajsh tashmë, qeveria dhe bashkia e Tiranës herë pas here i provokon...

Fati i Teatrit Kombëtar/ Budina: Është e dhimbshme! Po zhdukim çdo gjë të vjetër në qytet

Aktualitet

Fati i Teatrit Kombëtar/ Budina: Është e dhimbshme! Po zhdukim çdo gjë të vjetër në qytet

I ftuar në Syri TV, regjisori Edmond Budina ka komentuar lëvizjet e ditëve të fundit në mbrojte të Teatrit Kombëtar. Sipas tij, shqiptarët duhet të ndryshojnë mendësi, ndërsa akuzoi se çdo...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!