Nga Shaban Murati/Të gjithë presidentët e Serbisë, pas shembjes së Jugosllavisë dhe largimit nga pushteti të presidentit kriminel ndërkombëtar lufte,…
Ish-deputeti i LSI-së Edmond Haxhinasto në një intervistë për “News 24” deklaroi se integrimi i vendit në BE ka nevojë…
Kryeministri Rama sulmoi sot nga parlamenti qëndrimin e Holandës, pasi sipas tij po na përdorin për luftën e brendshme politike…
Nga Albana Vokshi Kur flet për ndershmëri, për drejtësi dhe për solidaritet, Edi Rama është hipokriti numër 1. Kur të…
Nga Jorida Tabaku    Çfarë po dëgjojmë sot nga goja e zyrtarëve të lartë të Bankës Botërore është një realitet i…
Nga Eden Babani, Bruksel 1 Për sivjet, stina e verës na e ka kthyer shpinën përfundimisht. Ka ditë që kemi…
Përpos lënies së vendit pa Gjykatë Kushtetuese e pa Gjykatë të Lartë, përpos një gjysmë vettingu, i cili më shumë…
Ish-kryeministri Sali Berisha, ka vlerësuar zgjedhjet e djeshme në Kosovë, duke i cilësuar ato si një mësim i madh qytetarie…
Shefi i diplomacisë serbe, Ivica Daçic ka thënë se ishte njoftuar se kush pritet t’i fitojë zgjedhjet parlamentare në Kosovë…
Raporti i “Gruas së Bilalit” me faktorin e brendshëm por sidomos me atë ndërkombëtar është raporti i nivelit të një…
Raporti i ngjarjeve politike që po ndodhin në Shqipëri lidhur me një personazh të caktuar është një tragji-komedi që po…
Nga Artur Zheji    Doli përsëri në Tv, kryeministri. Nuk dihet përse duhet të dilte përsëri, sepse me datë 3 Tetor…

Lajmet e fundit

Kemi listat tona/ ‘BE presion Ramës, do të të nxjerrim njerëzit e inkriminuar’

Politikë

Kemi listat tona/ ‘BE presion Ramës, do të të nxjerrim njerëzit e inkriminuar’

Kreu i LZHK-së, Dashamir Shehi tha në emisionin “Aktualitet” në Fax News se Edi Rama është mbështetur nga disa përfaqësues ndërkombëtar por që sipas tij, ata do të ndërrohen një...

Nuk e morën në ekskursion 12 vite më parë, shqiptari padit shkollën për 400 mijë euro

Bota Shqiptare

Nuk e morën në ekskursion 12 vite më parë, shqiptari padit shkollën për 400 mijë euro

12 vite më parë, shqiptari Endri Begaj ishte student në një shkollë në Itali, në Areco. Ai nuk u mor në një ekskursion që shkolla organizonte për në Amsterdam, me...

Angli/ Gjendet një kamion i dytë me njerëz, janë gjallë

Aktualitet

Angli/ Gjendet një kamion i dytë me njerëz, janë gjallë

Policia në Kent, në Anglinë juglindore, gjeti nëntë persona të gjallë në pjesën e pasme të një kamioni në autostradën M20 të Mërkurën, bën me dije Sky News. “Nëntë njerëz tani...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!