Bashkia e Shkodrës, Skraparit ajo e Delvinës, e Gjirokastrës,Tropojës,  Matit etj, janë disa nga institucionet e tjera vendore që kanë…
Kreu i LZHK-së Dashamir Shehi përmes një deklarate dhënë nga selia e kësaj force politike, dha detaje lidhur me mbledhjen…
Një person ka përfunduar në gjendje të rëndë në spitalin e Vlorës, i rrahur barbarisht nga një person që bën…
Zhvillimet e fundit politike duket se po shpejtojnë fundin e Ramës dhe të vetë sektit të Rilindjes. Pavarësisht se Rama…
Ish-kryeministri, Aleksandër Meksi, ka dalë në krah të presidentit Ilir Meta për shfuqizimin e 30 qershorit si datë zgjedhjesh. Meksi,…
Pas Kukësit edhe Bashkia e Burrelit ka bërë kërkesë për lirimin e ambienteve të KZAZ-ve dhe lirimin e ambienteve që…
Autoritetet vendore kanë nisur punën për zbatimin e dekretit te presidentit të vendit, Ilir Meta në lidhje me shtyrjen e…
Ka përfunduar takimi i aleatëve me kreun e PD, Lulzim Basha në selinë e PD. Në një pronocim për mediat…
Vendi duket se po rrëshket në mënyrë të pakthyeshme drejt një konflikti civil dhe kjo me bekimin e vetë kreut…
Presidenti i vendit, Ilir Meta në një prononcim për mediat komentoi rezolutën e Parlamentit të votuar me 100 vota kundër…
Presidenti Ilir Meta ka reaguar një ditë pas miratimit në Kuvend të rezolutës kundër dekretit të tij. Në një prononcim…
Senatori italian, Manuel Vescovi, pjesë e partisë së zëvendëskryeministrit Mateo Salvini, ka reaguar për situatën politike në Shqipëri. Në një…

Lajmet e fundit

Nik Qafoku nderohet me çmimin për karrierë në kiminë e tokës nga Shoqata e Shkencës së Tokës në Amerikë

Aktualitet

Nik Qafoku nderohet me çmimin për karrierë në kiminë e tokës nga Shoqata e Shkencës së Tokës në Amerikë

Nik Qafoku mori cmimin Jackson të Shoqatës së Shkencës së Tokës në Amerikë për vitin 2019 për kontributin e tij në kiminë e tokës dhe minierologjisë. Këtu është një pamje e...

‘Parlamenti është kthyer në një haur’/ Ceka-Ramës: Flet me fjalorin e Spiropalit

Politikë

‘Parlamenti është kthyer në një haur’/ Ceka-Ramës: Flet me fjalorin e Spiropalit

Nga Aristir Lumezi Politikani i njohur Neritan Ceka iu përgjigj deklaratave të bëra dje nga Kryeministri Rama, duke thënë se flet me gjuhën e Elisa Spiropalit, ndërsa e sfidon në një...

Protestuan kundër Ramës, tre korçarë nën hetim

Politikë

Protestuan kundër Ramës, tre korçarë nën hetim

Procedohen penalisht 3 shtetas për veprat penale ‘Kundërshtimi i punonjësit të policisë së rendit publik’, ‘Goditjet për shkak të detyrës’ dhe ‘Prishja e qetësisë publike’. Policia e Korçës, bazuar në pamjet...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!