Me 17 prill Shqipëria pret të marrë rekomandim pozitiv nga BE, ndërsa në qershor çeljen zyrtare të negociatave për anëtarësim.…
Nga Ylli Manjani Që të mos shfokusohet vemendja: Nuk ka shumë rëndësi sa para dhe a u harxhuan me Sorosin…
Një skandal ka përfshirë Bashkinë e Tiranës, me një tender të zhvilluar sëfundmi. Dokumentat e siguruara nga Tpz.al, zbulojnë se…
Kreu i Bashkisë së Kukësit, Bashkim Shehu ka rrëfyer se ka folur disa herë me kryeministrin Rama para dhe pas…
Ish-kryeministri Sali Berisha sapo ka publikuar një foto në rrjetin e tij social facebook ku ironizon me frikën e Edi…
Në një kohë që qytetarët dhe opozita po protestojnë kundër qeversië për shtimin e taksave, dhe përkeqësimin e situatës ekonomike,…
Elisa Spiropali, deputete e re e Parlamentit shqiptar, është jo rrallë në syrin e paparazzit. Ajo shquhet për veshjet e…
Ambasadori amerikan në Tiranë, Donald Lu, hodhi poshtë gjetjet e grupit investigativ “Judical Watch” se ka bashkëpunuar me fondacionin Soros…
Shoqëria civile u mblodh sot para Kryeministrisë për t’I dhënë një mesazh Ramës që të ndalet sa më parë me…
Mesazh i një emigranteje nga Kukësi për Edvin Kristaq Ramën! Lexoni mesazhin e saj. sb “Zoti Sali Berisha, jam një…
Kryetari i Grupit Parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili, akuzoi Kryeministrin Edi Rama se po i fshihet popullit, ndërkohë që ka…
Qindra qytetarë janë vendosur në ambIentet e jashtme të kryeministrisë, ku protestojnë për lirimin e 11 kuksianëve të cilët mbahen…

Lajmet e fundit

Humbën kontaktet në Theth, pas disa orësh kërkime gjenden tre turistët anglezë

Aktualitet

Humbën kontaktet në Theth, pas disa orësh kërkime gjenden tre turistët anglezë

Tre turistë anglezë në zonën turistike malore të Thethit mbrëmjen e djeshme kanë humbur komunikimin mes tyre në zonën e quajtur Qafë Thore dhe kanë kërkuar ndihmën e Policisë. Pas disa...

Belgjika nën ethet e zgjedhjeve

Politikë

Belgjika nën ethet e zgjedhjeve

- Bashkësia Shqiptare e Belgjikës i jep vendit një plejadë të re politikanësh - Eden Babani, Bruksel 1 Belgjika është ndezur e tëra nga ethet e zgjedhjeve të 26 majit, teksa afrimi...

Lë në mes dasmën e tij për t’i shpëtuar jetën të moshuarës, heroi shqiptar ‘pushton’ mediat italiane

Bota Shqiptare

Lë në mes dasmën e tij për t’i shpëtuar jetën të moshuarës, heroi shqiptar ‘pushton’ mediat italiane

Në ditën më të bukur të jetës së tij, ai i shpëtoi jetën dikujt tjetër. Është kjo historia e mjekut shqiptar në Itali, Sokol Berisha, i cili sapo i tha...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!