Një makinë e re superluksoze dhe përtej çdo imagjinate është porositur nga Rama me 9 Janar të këtij viti. Makina…
Kompania Alko Impex Construction në pronësi të Arbër Abazit, nipi i deputetit socialist Sadri Abazi ka marrë rreth 10, 8…
Shtetet “favorite” nga rajoni i Ballkanit për të hyrë në Bashkimin Evropian janë Mali i Zi dhe Serbia. Anëtarësimi i…
Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, ka reaguar në lidhje me ngjarjen skandaloze, e cila është vërtetuar nëpërmjet videos së publikuar…
Qeveria do të përjashtojë nga tatimi mbi vlerën e shtuar makineritë dhe pajisjet në fushën e prodhimit të energjisë së…
Pas zgjedhjes së Erion Veliajt në krye të Tiranës, duket se nga kryeministri Edi Rama ka një stepje për të…
“Dosja Bua” është dëshmi e qartë se si njeriu i ngushtë Edi Ramës, Alket Hyseni, është përfshirë në një transaksion…
Komisioni i Pavarur i Kualifikimit,  ka reaguar ndaj lajmeve të publikuara në disa media rreth procesit të vlerësimit apo rezultatit…
Banorët e Kukësit shumë shpejt do ta kenë një tarifë të reduktuar për Rrugën e Kombit. Ministri i Infrastrukturës së…
Kryetari i grupit parlamentar të Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili, ka ironizuar kryeministrin Rama, i cili sipas tij nuk…
Ditën e sotme, një qytetar ka komentuar në një nga postimet e Kryeministrit. Qytetari, që duhet të ketë dëgjuar për…
Gjatë shfaqeve të tij kryeministri Rama aktron duke u shfaqur si xhentëllmen para gjinisë femërore. Në seancën e fundit parlamentare,…

Lajmet e fundit

Tragjedi në Shkodër! Vdes në ring boksieri bullgar

Aktualitet

Tragjedi në Shkodër! Vdes në ring boksieri bullgar

Një ngjarje tragjike ka ndodhur në Shkodër gjatë turneut të boksit “Shkodra Boxing Night”, ku në përballjes mes durrsakut Ardit Murja dhe bullgarit Isus Velchkov, ky i fundit ka humbur...

Çahen muret dhe tavani, banesa e dëmtuar në Lezhë

Aktualitet

Çahen muret dhe tavani, banesa e dëmtuar në Lezhë

Një banesë në Shënkoll të Lezhës ka pësuar dëme nga termeti. Ndërkohë që emergjencat po mbledhin informacion pasi dyshohet të ketë dhe dëme të tjera në qarkun e Lezhës.

Nga 1851, historia e tërmeteve më shkatërrimtarë në Shqipëri, me qindra viktima

Aktualitet

Nga 1851, historia e tërmeteve më shkatërrimtarë në Shqipëri, me qindra viktima

Pjesa më e madhe e Shqipërisë qendrore u lëkund fuqishëm sot nga dhjetëra tërmete, ku njëri prej tyre i ishte me magnitudë 5.2. Megjithëse, Shqipëria është në një zonë sizmike...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!