Përpos gjumit të çrregullt, janë dhe 7 arsye të tjera, të cilat ju bëjnë të ndiheni të rraskapitur gjatë gjithë…
Sipas rezultateve të hulumtimit i cili është kryer në 2.061 të sëmurë me kollë kronike duket që antibiotikët janë joefikas…
Arrat janë aleatë të vlefshëm të shëndetit tonë mendor dhe i mbajnë simptomat e depresionit larg. Kjo u demonstrua nga…
Ushqyerja në mënyrë të shëndetshme ka një rol thelbësorë në shëndetin tonë. Sipas ekspertëve, një në pesë vdekje në nivel…
Terapia kognitive e sjelljes, ushtrimet, manipulimi spinal dhe rehabilitimi interdisiplinor, paraqesin mjekimin më të mirë jomedikamentoz për të zvogëluar dhimbjet…
Një vendim që është aktualisht në fazë konsultimi pritet të vendosë kufizime lidhur me përdorimin e mërkurit i cili gjen…
Në moshën 18 vjeçare mbi 86%e njerëzve konsumojnë alkool. Megjithëse konsumimi jo i tepruar i alkoolit nuk shkakton probleme, abuzimi…
Shumë njerëz bëjnë dush çdo ditë, por kjo gjë nuk është aspak e këshillueshme sipas dermatologëve. Ata shprehen se të…
Virusi HIV që është virusi i sëmundjes AIDS ka vrarë deri sot mbi 30 milion njerëz dhe ka infektuar mbi…
Gjalpit i ka dalë emri i keq, sepse përmban përqendrim të lartë të acideve yndyrore të ngopura që janë të…
Këto ushqime është më mirë të jenë në banak apo qilar, pasi ne frigorifer mund t’a humbasin freskine,  shijen apo…
Trupi na jep shenja të ndryshme që zbulojnë gjendjen tonë shëndetësore Sytë tregojnë në mënyra të ndryshme kur ka diçka…

Lajmet e fundit

Haradinaj përballë sfidës “taksë”, ja çfarë do t’i kërkojë Merkel

Bota Shqiptare

Haradinaj përballë sfidës “taksë”, ja çfarë do t’i kërkojë Merkel

Angela Merkel dhe Emanuel Macron do t’i kërkojnë kryeministrit Ramush Haradinaj heqjen e taksës, ndërsa kryeministrit Aleksander Vuçiç pushimin e fushatës kundër Kosovës, në mënyrë që të rifillojë dialogu mes...

Shihni 10 fotot më të mira nga e gjithë bota, njëra i përket Shqipërisë

Kuriozitete

Shihni 10 fotot më të mira nga e gjithë bota, njëra i përket Shqipërisë

Njihuni me foto më të mira nga e gjithë bota përzgjedhur nga agjensitë ndërkombëtare. 1-Banorët e rajonit të Mendrisio të maskuar si personalitete biblike kryejnë procession e së enjtes së shenjtë...

Tirana e Partizani duan vetëm fitore, edhe pse “i bëjnë nder” njëra-tjetrës

Sport

Tirana e Partizani duan vetëm fitore, edhe pse “i bëjnë nder” njëra-tjetrës

Java e 30-të e Kategorisë Superiore sjell duele ekstremesh, siç është ai ndërmjet Partizanit kryesues dhe Kastriotit që është në zonën e rënies nga kategoria. Të tilla janë edhe përballjet...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!