Në ditët e nxehta të verës, të gjithë pimë sa më shumë ujë për tu hidratuar. Por ka edhe persona…
Pastrimi natyral i organizimit nënkupton largimin e toksinave dhe mbeturinave të krijuara jashtë trupit tuaj, për t`u ndier të shëndetshëm…
Specat e djegës tani janë në qendër të vëmendjes tek doktorët, për shkak të përfitimeve shëndetësore që i kanë në…
Kur flasim për sëmundje seksuale të transmetueshme nga seksi të gjithë mendojmë se mund të transmetohen nga një person te…
Ata që mundohen që të reduktojnë dëmet e cigareve priren që të zgjedhin ato light ose ultra light, të cilat…
Për të gjithë ata që i dashurojnë hamburgerat kemi një lajm super të mirë! Sipas disa hulumtuesve kanadezë hamburgerat me…
Të jetosh shëndetshëm redukton rreziqet për demencë, rekomandon OBSH-ja, që vlerëson që numri i personave që vuajnë nga kjo sindromë,…
Ngrënia e 10 porcioneve në ditë me fruta e perime, mund të çojë në jetë më të gjatë. Një studim…
Në varësi të motit dhe gjatësisë së agjërimit, shumica e njerëzve që agjërojnë gjatë muajit të shenjtë të Ramazanit përjetojnë…
Mirëqenia e organizmit gjatë ditës lidhet me mënyrën e të ushqyerit në mëngjes. Jo më kot, ekspertët nuk reshtin së…
Agjërim do të thotë të përmbahesh ku besimtarëve musliman u ndalohen kënaqësitë trupore (e ngrëna, e pira dhe të pasurit…
Për të marrë më të mirën nga të gjitha pikëpamjet ju duhet të ecni. Një shëtitje prej vetëm tridhjetë minuta…

Lajmet e fundit

Nënkryetarja e LSI-së, Erisa Xhixho: Më 30 qershor do i frenojmë zgjedhjet me çdo formë

Politikë

Nënkryetarja e LSI-së, Erisa Xhixho: Më 30 qershor do i frenojmë zgjedhjet me çdo formë

Nga studio e Report Tv, nënkryetarja e LSI-së, Erisa Xhixho, e pyetur se çfarë do të ndodhë në votimet e 30 qershorit u shpreh se kjo do të jetë një...

Tonin Çobani: Edhe unë nuk do të votoj!

Aktualitet

Tonin Çobani: Edhe unë nuk do të votoj!

Studiuesi i njohur Tonin Çobani është bashkuar me intelektualët e tjerë që nuk do të votojnë me 30 qershor në zgjedhjet moniste. Ai ka postuar në facebook këtë shënim: “Edhe unë...

Modelja shqiptare “çmend” fansat me pozat provokuese (FOTO)

Show-biz

Modelja shqiptare “çmend” fansat me pozat provokuese (FOTO)

Modelja seksi, Kejvina Kthella, ka tërhequr sërish vëmendjen e fansave të saj të shumtë, teksa ka publikuar dy foto ku shfaqet mjaft provokuese. Në fotot e postuara në “Instagram”, ish-velina e...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!