Laçi ka marrë pikën e parë në këtë sezon të Kategorisë Superiore dhe këtë e bën kundër një prej pretendentëve…
Sharl Leklerk ka fituar çmimin e Madh të Belgjikës, duke arritur njëkohësisht dhe suksesin e parë në karrierë në Formula…
Teuta nuk ka gabuar në shtëpi, teksa ka mposhtur Luftëtarin me rezultatin 3-1 në sfidën e vlefshme për javën e…
Borussia Dortmund ka zhgënjyer në javën e tretë të Budesligës ku ka humbur në Berlin kunëdr skuadrës që sivjet u…
Etrit Berisha la Atalantën për SPAL-in pak javë më parë dhe është kthyer menjëherë në protagonist për ekipin e tij.…
Trajneri i kombëtares tonë, Edi Reja ka publikuar sot listën e futbollistëve për dy ndeshjet e radhës në eliminatoret e…
Pritej që çdo gjë të ishte lënë pas dhe ylli i skuadrës, Leo Mesi, të udhëtonte me ekipin drejt Pamplonas,…
Fiorin Durmishaj është një nga emrat më të urryer të tifozëve shqiptarë, teksa u bë protagonist i një tradhëtie të…
Naser Aliji ndryshon sërish kampionat. Nga Rumania ku luajti sezonin e fundit me Dinamon e Bukureshtit, mbrojtësi i kombëtares shqiptare…
Migjen Basha, është tërhequr nga ekipi kombëtar. Njoftimin e ka bërë vetë mesfushori nëpërmjet një postimi në faqen e tij…
Dy yjet absolutë të futbollit botëror që kanë ndarë mes tyre 10 trofe të “Topit të Artë”, Leo Mesi dhe…
UEFA ka zbuluar sot futbollistët më të mirë për çdo repart nga sezoni i fundit në sezonin e fundit në…

Lajmet e fundit

Modric jashtë listës për "Topin e Artë" 2019, njihuni me surprizat e garës për trofetë individual

Sport

Modric jashtë listës për "Topin e Artë" 2019, njihuni me surprizat e garës për trofetë individual

Revista franceze "France Football" ka zbuluar 30 lojtarët finalistë që do të garojnë për çmimin më të rëndësishëm individual "Topi i Artë" për vitin 2019. Befasia vjen nga fituesi në...

E konfirmuar/ Alvin Berisha është ende në kampin Al-Hol

Aktualitet

E konfirmuar/ Alvin Berisha është ende në kampin Al-Hol

Gazetari i emisionit satiriko-investigativ ‘Le Iene’, Taulant Kopliku i cili ishte në kampin Al-Hol në Siri ku edhe u publikua historia e Alvin Berishës, tha se vendi atje ishte një...

Forcimi i euros. Ekspertët tregojnë shkaqet, humbësit dhe fituesit

Ekonomi

Forcimi i euros. Ekspertët tregojnë shkaqet, humbësit dhe fituesit

Përfundimi i sezonit turistik dhe pagesat për dividentin nga kompanitë e mëdha, pas uljes së kësaj takse në 8%, kanë dhënë efektet e pritshme në tregun e këmbimit. Këta dy faktorë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!