Luka Modric, futbollisti i Real Madridit dhe futbollist i kombëtares kroate i ka dedikuar një video mesazh Dianës, 13-vjeçares me…
Merkatoja e verës po afron dhe skuadrat europiane të futbollit kanë filluar të mendojnë se ku do të shpenzojnë për…
Ministri i Financave të Katarit Ali Shareef Al Emadi, tha se ekonomia e vendit të tij do të ketë një…
Shorti i “Champions Laegue” i hedhur ditën e sotme, vendosi përballjen e ekipit të Romës me atë të Liverpool, duke…
Championsi ka zgjedhur lojtarin më të mirë të takimeve të fundit. Sadio Mane është përzgjedhur si futbollisti më i mirë…
Federata Ndërkombëtare e Peshëngritjes (IËF), ka vendosur norma të reja për shtetet që do të marrin pjesë në Lojërat Olimpike…
Ilir Daja, trajneri i Skëndërbeut në konferencën e sotme për shtyp para ndeshjes më Kamzën e ka nisur duke theksuar…
Bayren Munchen ka zyrtarizuar trajnerin e ri. Drejtori sportiv i klubit bavarez, Hasan Salihamidzic ka njoftuar se Kovac do të…
Fitimi i duelit me Raikkonen me vetëm 7 të mijëtat rikonfirmon Hamilton edhe në sesionin e dytë të provave të…
Në Nyon të Zvicrës është hedhur shorti për fazën gjysmëfinale në Champions League. Fati i goglave ka rezervuar një finale…
Në Nyon të Zvicrës është hedhur shorti për fazën gjysmëfinale në UEFA Europa League dhe ka përcaktuar një finale të…
Edhe pse kaloi në gjysmëfinalet e Champions League falë një 11-metërshi në sekondat e fundit të ndeshjes kundër Juventusit, Real…

Lajmet e fundit

Prej 10 ditësh i larguar nga banesa, Anglia në kërkim të adoleshentit shqiptar

Aktualitet

Prej 10 ditësh i larguar nga banesa, Anglia në kërkim të adoleshentit shqiptar

Ky është Daniel Gjinaj, një adoleshent shqiptar me banim në Angli për të cilin nuk dihet asgjë prej më shumë se një jave. Policia thotë se Daniel Gjinaj është zhdukur nga...

190 mijë paund në javë, njihuni me futbollistin adoleshent më të paguar në botë

Sport

190 mijë paund në javë, njihuni me futbollistin adoleshent më të paguar në botë

Jadon Sanço është një nga objektivat kryesorë të Mançestër Junajtid për merkaton e janarit. “Djajtë e kuq” janë gati t’i paguajnë 100 milionë paund skuadrës së Borusia Dortmundit për talentin...

Divat italiane në Tiranë, 14 filma në një kinema verore

Kulturë

Divat italiane në Tiranë, 14 filma në një kinema verore

E njihni Sophia Loren në “Mambo italiane”? I mbani mend debutimet e saj të para? Po magjinë e filmave bardh e zi, kur kinemaja italiane në vitet ’50 joshte edhe...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!