Gënjeshtra e madhe e Policisë së Shtetit/ Bardhi: Ja e vërteta e policëve të ‘dhunuar’ në protestë …

Saturday, 18 May 2019 17:53

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi, i ftuar në News 24, ka deklaruar se në protestë nuk ka patur asnjë polic të dhunuar, dhe gjithçka ka qenë një mashtrim i madh i Policisë së Shtetit.

Ai tha se ditën kur anëtarë të PD kanë shkuar në spital të kërkojnë të vizitojnë numrin 3 të partisë, Sait Dollapin, kanë kërkuar të vizitojnë dhe policët e dhunuar, por ka rezultuar se nuk ka qenë asnjë polic i shtruar në spital

‘Kur shkuam në spital për të vizituar Sekretarin Organizativ të PD, i cili u dhunua barbarisht, kemi kërkuar gjithashtu të vizitojmë edhe policët e dëmtuar, por realisht aty nuk kishte asnjë polic të dhunuar. Fakti që e thotë policia e Shtetit por që nuk provohet as nga gazetarët, të verifikojë në spital ku janë punonjësit e dhunuar, pra është një mashtrim i bërë nga policia. Ka qenë avokati i Popullit i cili ka kërkuar gjithashtu të njëjtën gjë, por serish ka rezultuar që nuk ka patur asnjë polic të dhunuar’, deklaroi Bardhi.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

LSI: Tryezë politike para 18 tetorit, mund të prodhojë edhe dorëheqjen e Ramës!

Politikë

LSI: Tryezë politike para 18 tetorit, mund të prodhojë edhe dorëheqjen e Ramës!

Teksa kreu i LZHK-së, Dashamir Shehi foli dje për një platformë të PD-së prej 5 pikash për zgjidhjen e krizës, sekretari i Përgjithshëm i LSI-së, Endrit Braimllari tha se ajo...

Vdesin dy pacientë brenda javës në spital, ja pse akuzohet doktori mik me Taulant Ballën

Aktualitet

Vdesin dy pacientë brenda javës në spital, ja pse akuzohet doktori mik me Taulant Ballën

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Spitalin e Përrenjasit, ku mësohet se dy të sëmurë kanë ndërruar jetë nga ilaçet e skaduara. Denoncimin e ka bërë publik një qytetar që...

VIDEO/ Dalin pamje, si u ndoq dhe u ekzekutua ish-polici Malko

Aktualitet

VIDEO/ Dalin pamje, si u ndoq dhe u ekzekutua ish-polici Malko

Dalin pamjet e ndjekjes së makinës së Santiago Malkos nga atentatorët, pak sekonda para ekzekutimit. 26-vjeçari u qëllua me breshëri nga xhami i pasëm i një Mercedes-Benz, që e ndiqte në...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!